|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi
Sağlığı ve Hastalıkları

Karpal Tünel Cerrahi Sorunları

Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl 500.000 'den fazla kişi karpal tünel sendromu (KTS ) neden ağrı gidermek için bir çaba içinde karpal tünel ameliyatı. Ameliyatı genellikle etkili iken , bu belirtileri hafifletmek olacağı veyabelirtiler sonra dönmek olmayacağının garantisi yoktur . Sorunlar prosedür bu tür bir sonucu olarak ortaya çıkabilir, çünkü , bu yolu gitmek için karar vermeden önceriskleri anlamak için önemlidir . Karpal Tünel Sendromu

karpal tünelmedian sinir ve tendon dokuzyandan seyahat hangi aracılığıylabileğinde bir geçit olduğunu. Tünelde uzay azalma olduğunda ,median sinirin kompresyonelinde ağrı , karıncalanma ve uyuşma neden oluşabilir . Semptomlar kademeli bir ağrı olarak başlar ve giderek zamanla kötüleşebilir . Erken tedavi , anti - inflamatuar ilaçlar, kortikosteroid çekim , bilek atel ve fizik tedaviyi içerir. Belirtiler bu muhafazakar yaklaşım geliştirmek yoksa ameliyat tavsiye edilebilir , ya da sürekli uyuşma varsa , semptomlar 10 ay boyunca meydana gelmiş , ya dapalmiye kas bozulmuştur .
Cerrahi

cerrahi birkaç çeşit karpal tünel sendromu rahatlatmak için kullanılabilir . Tüm ayakta tedavi prosedürleri vardır vemedian sinir üzerindeki basıncı azaltmak içintransvers karpal bağınkesilmesini içerir . Açık bırakma cerrahide , bir kesibilektenelinavuç yapılır . Bu yaklaşımcerrahabölgede daha iyi bir görünüm verir , çünkü ,sinire bir kesim daha az risk var olduğu ileri sürülmektedir . Ancak , iyileşme süresi ve yara izi bu prosedür ile artmıştır . Mini açık serbest benzer bir cerrahi , ama kesik açıldı ve sadece bir inç uzunluğunda ilgilidir. Endoskopi , bir veya iki 1/2-inch kesim yapılır ve bir kamera ve bıçakla ince tüplerkarpal tünelin içine ilerletilen bir işlemdir . Bir monitördealanını izlerkencerrahkesim yapar . Bu tip ameliyat
Minor karpal tünel ameliyatı

komplikasyonlar nadiren meydana gelir Riskler . Daha az invazif ve eşit derecede etkili olduğunu , ancak herhangi bir cerrahi ile olduğu gibi , orada her zaman bazı riskler dikkate . Genellikle geçici Olası sorunlar , kanama , ağrı , sertlik ve ilaç alerjik reaksiyonlar vardır . Küçük enfeksiyon Ayrıca antibiyotik ile tedavi edilebilir oluşabilir. Ve kavrama yeteneğini etkileyen kıstırma kuvvetinde bir azalma genellikle geçici bulunmaktadır. En yaygın sorun ise, belirtileringeri dönüşüdür.
Ciddi komplikasyonlar

karpal tünel ameliyatı ile ilgili çok az sayıda büyük riskler vardır . Median sinirtransvers karpal ligaman altında doğrudan yatıyor Çünkü ,sinir , tırtıklı kesilmiş hatta kopmuş olması ihtimali vardır . Motor sinir hasarı ciddi el hareketini ve gücünü inhibe olurken duyusal sinir hasarı , kalıcı uyuşukluk neden olabilir . Sinir hasarı sadece 1 her 100 üzerinden karpal tünel ameliyatları meydana nadirdir. Majör enfeksiyon başka ameliyat gerekli hale oluşabilir bir şans da vardır . Ayrıca, bu endişeyi destekleyecek hiçbir kesin araştırma olmasına rağmen, karpal tünel cerrahisi , artrit gelişen hastalarınolasılığını artırabilir teorize edilir .
Etkililik

Karpal tünel serbest KTS içinen etkili tedavi olduğuna inanılan , ancak tüm hastalar belirtiler ameliyat sonrası bir iyileşme deneyim edilir . Hastaların yaklaşık yüzde 70'i ameliyatsonucundan memnun olan rapor ve çevresinde yüzde 90 artık geceleri belirtiler var. Bazı durumlarda , ağrı bildirildiaynı veyaserbest bırakma prosedürünün önce daha kötüdür . Kurtarma işlemi sırasındayara veelin yetersiz dinlenme skar dokusu birikmesi belirtileri dönecektirolasılığını artırabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]