| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Hastalıklar ve Yaralanmalar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Sürekli Hafif Bulantı Sebepleri Nelerdir?

Normalde, bulantı midenizde kötü bir his ya da kusma dürtüsünün eşlik ettiği “yeşil” hissini genel bir rahatsızlık olarak görülür. İstenmeyen yiyecekleri veya mikropları aldığınızda ve vücudunuz bu maddelerden kurtulmaya çalıştığında, bu rahatsız edici olabilir. Bununla birlikte, belli bir süre boyunca devam eden bulantı düzeyleri, altta yatan bir sağlık sorununu gösterebilir.

Tanımlama

Normal günlük yaşama müdahale etmeyen mide bulantısı semptomları hafif olarak kabul edilebilir. Belirtileriniz birkaç günden birkaç haftaya kadar devam ederse, o zaman sürekli ılımlı mide bulantısı yaşarsınız.

Nedenleri

Sürekli mide bulantısı beyin hasarı veya beyin sarsıntısı gibi fiziksel travmadan veya menenjitten kaynaklanabilir. beynin astarı. Bulantı ayrıca ilaçların yan etkisi olabilir. Kemoterapi gibi kanser tedavileri, sürekli hafif bulantı ve sık sık kusma dürtüsüne neden olabilir. Ek olarak, hamileliğin erken döneminde kadınlar genellikle sürekli bulantı veya "sabah bulantısı" yaşarlar. Bu terim yanıltıcıdır, çünkü bulantı gün boyunca herhangi bir zamanda grev yapabilir ve kusmaya eşlik edebilir veya buna eşlik etmeyebilir.

Komplikasyonlar

Sürekli hafif mide bulantınız endişe gibi psikolojik nedenlerden kaynaklanıyorsa ve stres, ayrıca şişkinlik, gaz, ishal ve asit reflü gibi diğer gastrointestinal rahatsızlıklardan da muzdarip olabilir. Ayrıca baş ağrıları da olabilir. Bu durumda, psikoterapinin kaygı ve stresin nedenini bulması ve böylece mide bulantısı semptomlarınızı dolaylı olarak hafifletmesi önerilebilir.

Dikkat Edilecek Noktalar

Sürekli hafif mide bulantınız daha şiddetli hale gelirse ve tekrar tekrar kusmanıza neden oluyorsa, susuz kalabilir ve tıbbi yardıma ihtiyacınız olabilir. Göğüs ağrısı, bulanık görme, spazmlar, ateş, soluk cilt ve birkaç karın ağrısı veya şiddetli mide bulantısı veya kusma olayında kramp geçiriyorsanız tıbbi yardım almanız zorunludur.

Tedavi

mide bulantınızın nedeni ve doğrudan tedavi etmek de belirtilerinizi gidermenize yardımcı olabilir. Sağlıklı ve dengeli bir diyet de rahatlama sağlayabilir. Diğer ipuçları arasında kuru krakerlerin yatağınıza bırakılması ve sabahları yataktan çıkmadan önce birkaç saat yemek, oda sıcaklığında alkolsüz içeceklerin yudumlanması, sıcak veya baharatlı yiyeceklerden kaçınılması, BRAT diyetinin (muz, pirinç, elma püresi ve tost) ve Egzersiz ve rahatlama ile stresi azaltmak.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]