| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Felaket Anksiyete Nedir ?

Kaygı yaşamın normal bir parçasıdır . Onun amacı meydan okumayla karşı karşıya veya tehlikeli bir durum ile almak gibi , potansiyel olarak stresli bir durum için sizi hazırlamaktır . Gerçek bir tehdit olmasa bile bazı insanlar anksiyete yaşarlar . Böyle soygun , deprem veya kasırga gibi felaketler olabilir , amagenel oran düşüktür . Bazı insanlar hala nasıl olursa olsun olasıolasılığı , gerçekleşmesi yönündekidüşünce tarafından stresli olsun . Tanımı

Anksiyete birçok formları almak ve çeşitli rahatsızlıklarda kendini gösterebilir . AmerikaAnksiyete Bozuklukları Derneği ( AAYK ) birçok kişi tehlikeli koşullar ve durumlar gerçekçi bir korku var olduğunu açıklar . Onlar , yalnız aşağı karanlık sokaklarda yürürken fırtınaları sırasında dışında kalan ya da uyurken kilidi evlerininkapılarını bırakarak gibi şeyleri önlemek veya ev değil . Ancak, bazı tür uçak çöker , terör saldırıları ya da doğal afetler gibi nadiren rastlanır felaketler , korkuyorum. Onlar kötü bir şey gerçekleşmeolasılığı maruz istemiyorum çünkü bu felaket kaygı normal aktiviteleri yaparken onları tutmak olabilir .

Afet anksiyete olabilir Nedenler nedenleri çeşitli. Bu onun hayatında bir noktadakişiyi etkilenen gerçek bir felaket kökleri olabilir . Örneğin, o bir çocuk olarak bir ev yangın atlattı veya bir yetişkin olarak bir uçakta yakın bir bayan var olabilir . O, bu olaylara dayanarak bir korku ya da yangın veya uçak düştü gelişebilir . Bu sadece genelleşmiş anksiyete onun korkunesnesi ile kötü bir deneyim yoktu olsa bile belirli bir kişi kendini hangiyolu olabilir . Sağlıklı Place, bir ruh sağlığı web sitesinin sosyal çalışmacı Mark Sincel , olgusal temeli olmayan katastrofik düşünce panik bozukluklarının bir özellik olduğunu açıklar .
Seviye

Afet anksiyete her zaman tedavi gerektiren bir seviyeye artmıyor. Bukorkunun kendisidir abartılı olsa bile , gerçek bir olasılık etrafında merkezli olabilir . Örneğin,kıyısında yaşayan bir kişi fırtına sezonuyıl boyunca geçti bile kasırgalar korkuyor olabilir . O malzemeleri bir overabundance üzerinde stok ve her türlü hava raporu izlemek olabilir . Felaket ile ilgili etkinlikler günlük yaşam müdahale olmadıkça bu tamamdır . Onun tüm ev gereçleri ile ya da o hava raporları şey ama izlemek için reddediyor ve o uzakta olsa bile , bir fırtına olduğunda evini terk etmezse sıkışmış Örneğin , o büyük olasılıkla bir bozukluk var.


Tedavi

AAYK bir kişinin profesyonel yardım aramaya istekli olup olmadığını anksiyete bozuklukları tedavi edilebilir olduğunu açıklar . Felaket anksiyete bir aile doktoru veya psikiyatr tarafından önerilen ilaçlar ile kontrol edilebilir . Genellikle bir danışman tarafından yönetilen bilişsel terapi ile çözülebilir . AAYK nitelikli profesyonellerden oluşan bir veritabanını tutar .
Önleme

Afet anksiyete iyi bir stres yönetimi teknikleri ile önlenebilir . Düzenli egzersiz , meditasyon , masaj ve eğlenceli faaliyetlerde genel stres seviyelerini azaltmak ve endişeli duygularınşansını azaltmak . Yardım Kılavuzu zihinsel sağlıklı yaşam sitesi uygun fiziksel ve duygusal öz - bakım güçlü bir önleme aracı olabileceğini belirtiyor .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]