| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir sınıfın önünde konuşmakorkusu çok zor olabilir , ve üzerinde kafa karşıya sürece okulda excel yeteneğinizi engeller

Best Way Sınıf Okul Projesi sunumu yaparken Sinir Be değil . Charles H. Elliott , Ph.D. , yazarı göre , akranları , zayıflatıcı sosyal anksiyete bir formu olarak kabul edilir , sürekli sinirlilik önünde sunarken " Aptallar için Anksiyete aşmak . " Herkesin zaman zaman gergin hissediyor iken Kamu konuşma anksiyete gevşeme teknikleri ve potansiyel olarak stresli durumlar için yerine onları önlemek hazırlar düşünce izleme aracılığıyla yönetilebilir. Talimatlar 1 yavaşça burnunuzdan nefes


ve altı saniye süreyle nefesinizi tutun
. Eğer akciğerlerde herhangi bir hava kalmadı kadar ağzınızdan nefes verin ;işlemi 10 kez tekrarlayın . Nefes teknikleri nefes desen kontrolünü yeniden kazanmak stresi azaltır . Stresli , insanlar paniğe neden olan , tamamen nefes durdurmak veya sığ nefes almak ya .
2

kamu konuşma hakkında korkuları bir listesini oluşturun . Elliott göre , bir liste düşüncelerinizi dışarı sıralar ve korkularıköküne fikir verir . Ayrıntılı olarak bu korkuyu sahipsonuçlarını açıklayan ikinci bir liste , veen kötü senaryo oluşturun. Eğerkorkularını parçalayarak yüzleşmek zamanolası senaryolar üzerinden Yazma stresseviyesini azaltır.
3

küçük adımlarla topluluk önünde konuşma korkunuzu Face . Bir kamusal alanda bir arkadaşımla öğle yemeği yiyerek , kamu konuşmatotem küçük bir adımdır . Eğer sosyal etkileşimlerde daha rahat hissediyorum gibi , bir partide bir grup arkadaşıyla konuşma yaparak artırabilir .
4

endişeli hissetmeye başladığınızda çekilen kaçının. Geri çekilmek rahatsız edici durumlardan sizi korumak zihninizi yoludur , ve ne yazık ki , bu sosyal anksiyetegenel soruna sadece geçici bir çözümdür .
5

sunum için hazırlayın . Eğersunum için hazır değildi , çünkü sen yargılanma hissedebilirsiniz gibi hazırlık eksikliği , sinirlilik neden olabilir . Pratikaynaya bakarken sunulması ve hazırlık düzeyini ölçmek için yüz ifadeleri ve vücut dili gözlemlemek .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com