| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Vizyon Göz Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kuru gözleri ile insanlar net bir vizyon sağlamak ve rahatsızlık önlemek içingözyüzeyinde yeterli sıvı yok

Kuru Göz Yardım . Gözlerin kadar gözyaşı üretmez veyagözyaşlarıAmerikan Optometrik Derneği göre , iyi kalitede olmayabilir . Eğer kuru göz semptomları hafifletmek için evde adımlar atabilirsiniz , ve gerekirse göz doktorunuz tedavi sunabilir. Ana Tedavi

Mayo Clinic göre , kuru göz semptomları iyileştirmek için basit önlemler alın . Gözlerine fanlar veya saç kurutma makinesi gibi cihazlardan havayı yönlendirmek kaçının. Gözlerini ovmak ve bilgisayar başında oturan veya okurken sık sık yanıp hatırlamak çalışın . Sigara dumanı gibi tahriş edici kaçının vehavadaki nemi arttırmak için evinizde bir nemlendirici kullanmayı düşünün . Rüzgarlı günlerde gözlük takın , ve gözlük içinde yüzmek . Nemli gözlerini tutmak için over- the-counter yapay gözyaşları kullanın . Mayo Clinic göre , kuru gözriskini azaltabilir ki , omega - 3 yağ asitleri ile diyet takviye düşünün .
Medikal Tedavi

reçeteli ilaç siklosporin , burada gözyaşı artırır ve iltihabı azaltır , kuru göz tedavisi için kullanılabilmektedir. Bazı durumlarda, steroid damla kuru göz iltihabı ve tahrişi azaltmak için gerekli olabilir. Kuru göz ciddi sorunları olan insanlarAmerikan Optometrik Derneği göre ,gözyaşı kanallarını kapatmak veya engellemek için prosedürler yararlanabilir . Bu işlemler boşaltma ve artış göz nem gözyaşları engeller. Bir sıvı dolu tabaka ilegöz kapağı özel kontakt lensler kuru gözler için reçete olabilir .

Gibi eksik yanıp sönmesi gibi bir gözkapağı anormallik , bazen kuru gözlerinsebebidir . Yapısal bir sorun kuru göz semptomları katkıda ise , cerrahi bir seçenek olabilir . Eğergöz kapaklarınınkenarlarının iltihabıdır blefariti varsa , doktorunuz seyreltilmiş bebek şampuanı ve /veya antibiyotik tedavisi ilegözleri temizlenmesi tavsiye edebilir .
Uyarı

kuru gözleri varsa kızarıklık kaldırmak için tasarlanmış göz damlaları yağlama kullanmayın . BuMayo Clinic göre , kuru göz semptomları daha kötü yapabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com