| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | migren |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Migren baş ağrısı tedavisi nasıl

Milyonlarca insan migren baş ağrısı muzdarip . Tedavi her zaman profesyonel tıbbi tanı ve tavsiye ile başlamalıdır . Doktorunuz migren önlemek ya da hafifletmek için ilaç reçete edebilir . Ayrıca reçeteli ilaçla birlikte ya kendi başlarına ya alternatif tedaviler kullanmayı tercih edebilir . Sen Buz paketleri Daha Talimatını Göster
Niasin takviyeleri
Ağrı kesici
ihtiyacınız olacak şeyler 1 bir ağrı kesici- al


. Nonsteroid anti- enflamatuvar ( örneğin Advil , Tylenol veya aspirin gibi ) ilaçlar ve ( örneğin imitrex ve Relpax gibi ) triptanlar arasında seçim yapın . NalDS reçetesiz olan ve daha küçük bir migren için kullanılır. Triptanlar veya diğer reçete ağrı kesiciler daha fazla yan etkileri var ama daha şiddetli migren daha iyi çalışma eğilimindedir.
2.

Uyku . Bu genellikle migren içinen iyi ev ilaçları biridir .
3

Uygulama yoga veya meditasyon gibi kas gevşeme egzersizleri . Yavaşçayüz, boyun ve omuzlarına masaj migren baş ağrısını azaltmaya yardımcı olabilir . Bazı insanlar da ayak masaj rahatlama bulabilirsiniz .
4.

Basın hafifçe akupunktur noktaları üzerinde kafatası boyun karşılayankafatasınındibinde . Yaklaşık iki santim arayla iki çentikler için hissedin. Başparmak ve işaret parmağı arasındakietli alanının dairesel bir masaj da ağrı getirebilir .
5

niasin ya da B3 vitamini takviyeleri sahipsiniz . Ek bazı migren hastaları yardım vermek için gösterilmiştir ancak yüksek doz gereklidir ve sırfolası yan etkileri bir hekiminyönlendirmesi altında alınmalıdır .
6

istirahat ve dinlenmek sessiz , karanlık oda . Sesler , kokular veya ışık dahil hiçbir duyusal uyaranlar , odalar en iyisidir . Rahat başınızı desteklemek için yastık veya minder kullanın . Ani ya da yorucu hareketlerden kaçının .
7.

boynunuzunarkasındaki veya ağrı karşılaşanbölgeye buz paketleri kullanın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]