| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | artrit |

Sağlığı ve Hastalıkları

Artrit ve Osteoporoz için ağırlık - Rulman Egzersiz

Ağırlık taşıyan egzersiz osteoporoz hastaları için kemik sağlığını geliştirmek , Dr Paul Mystkowski , klinik öğretim Seattle'daki WashingtonÜniversitesi'nden üyesi ve Seattle Virginia Mason Tıp Merkezi'nde endokrinolog diyor . Tuşu biraz daha aksi takdirde günlük efor olacağını daha kemikleri ve kasları vurgulamaktır. Egzersiz aynı zamanda artrit belirtileri azaltmaya yardımcı olabilir, ancak iltihaplı ve ağrılı eklem dinlenme gerekir, çünkü bunu abartmak için dikkatli olabilir . Bu hareketlilik egzersizleri korumaya yardımcı veya eklem esnekliğini ve hareket kabiliyetini arttırır , çünkü germe gelen artrit ve osteoporoz parası ile

insanlar Esneme .

Çalışmalar tai chi ve yoga hem de olabilir ki kemik kaybını yavaşlatan ve kemik mineral yoğunluğunun artırılması yararlı olabilir . Hekim ve Sportsmedicine yayınlanan Böyle bir çalışma , tai chi 45 dakika bir gün , beş gün , bir yıl boyunca haftada yaptım postmenopozal kadınlarda , tai chi yapmadım kadınlara göre üç buçuk kat daha yavaş kemik kadar kayıp olduğunu bildirdi .

Benzer şekilde , Yoga Journal yayınlanan bir çalışma, yoga katılan kadınların düzenli onların dikenleri kemik mineral yoğunluğunda bir artış olduğunu bildirdi . Yoga aynı zamanda kalça ve bilek gibi kırık en savunmasızkemikleri , yardımcı olabilir. Ayrıca , yoga düşmek çok daha az olası hale , koordinasyon ve dengeyi artırabilir .
Aerobik

Aerobik egzersiz kalp sağlığı yardımcı olabilir değil sadece, aynı zamanda can kemik gücünü artırmak . Bir gerçekten iyi bir seçim tempolu yürüyüş veya yürüyüş olduğunu. Aslında, hemşirelerin çalışma Haftada dört saat yürüdüolanları bir haftada sadece bir saat yürüdü kim daha kalça kırıklarının yüzde 41 daha düşük risk olduğu bulundu .

Golf başka mükemmel ağırlık taşıyan egzersiz , sen 18 delik için kendi çanta taşımak özellikle. Başka eğlenceli aerobik egzersiz dans ediyor . Siz dersleri almak ya da spor keyfini , sadece oturma odası etrafında en sevdiğiniz müzik ve dans koymak .

, Raquetball veya tenis deneyebilirsiniz . Eğer topları kovalayan zaman zamantopa vurduğunuzda kol, bilek ve omuz çalışma yanı sıra, kalça ve omurga olacak .
Antreman

germe ve aerobik ile birlikte, egzersiz rejimi bazı vücut geliştirme içermelidir . Bu tür atlama jakları ve lunges gibi jimnastik çeşitli yapmak , evde el ağırlık kaldırma veya spor salonu ya da sağlık kulübünde ağırlık makineleri kullanabilirsiniz . Önemli olan direncin bazı biçimine karşı çalışmak için - kendi ağırlığı , serbest ağırlıklar veya makine olsun - . Sizin kas ve kemikleri vurguluyor böylece

kemik büyümesi ,genel cerrah teşvik etmek en az haftada iki kez vücut geliştirme çeşit yapıyor önerir. Eğer bir spor salonuna ait ise , size güç - eğitim programı tasarım yardımcı bir eğitmen isteyin . Değilse , o sağlık ve fitness dayalı önerir egzersizleri ne tür hakkında doktorunuzla konuşun . Kemikler zaten ince başlamıştır varsa
İpuçları

olmak gibi kayak ya da paten gibi düşmesine neden olabilecek herhangi bir egzersiz , önlemek için dikkatli . Ayrıca, sizin omurga ile herhangi bir sorun yaşıyorsanız , yogaderin backbends atlayın . Artrit ve osteoporoz hastası

İnsanlar nazik hareketlerle başlamak ve kademeli hafta veya ay içindeegzersiz yoğunluğunu artırmak gerekir . Egzersiz öncesi ısınma ve sonrasında soğuma . Eğer iyi bir tekniği var , ve rahat olanın ötesine eklem ya da kas kuvvet asla emin olun . Eğer egzersiz sonrası fazla iki saat boyunca eklemlerde ağrı hissediyorsanız , egzersiz yoğunluğunudahaki sefere azaltın . Kemik yapımı birkaç ay sürebilir , çünkü sabırlı olun.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]