| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ne Epidemiyolog Çalışması mı

? Epidemiyologlar en az lisans derecesine sahip , ve çoğu gibi Halk Sağlığı , Bilim , Halk Sağlığı ve Felsefe derecesi Doktora Doktora Yüksek Lisans Master olarak ileri derecede var. Kelime " epidemiyoloji "Yunan dilden ve kelimenin tam anlamıyla bir " adam düşen neçalışma . " Devlet ve Bölgesel epidemiyologlarınınKonseyi'ne göre , epidemiyologlarnüfusunsağlığını etkileyen hastalıklar ve hayati istatistikleri içeren konuları incelemek . Advers Olaylar

advers olaylar bir ilaç bir aşı ya da kullanım sonrası oluşabilecek beklenmedik veya şiddetli yan etkileri ve tıbbi ürünleringüvenlik ve etkinliğini belirlemek için epidemiyologlar tarafından incelenmektedir.


Doğumlar ve Ölümler

Doğumlar ve ölümler yanı sıra, evlilik ve evlat edinme , doğurganlık, ölümlülük ve evlerde trendlerini incelemek epidemiyologlar tarafından incelenmiştir hayati istatistikler vardır .


Kronik Hastalıklar

kanser, kalp hastalığı ve diyabet gibi kronik hastalıklarkoşulları ve komplikasyonları önlemek için yollar neden ne belirlemek için epidemiyologlar tarafından incelenmektedir.

Epidemiyologlar HIV ve grip gibi bulaşıcı hastalıkların , her türlü çalışma ve toplamak ve laboratuvar sonuçları ,hastalıkların coğrafi dağılımı ve şiddeti analiz infeksiyon hastalıkları
.

popülasyonları

, yaş ve ırk , coğrafi dağılım ve aşı nüfus yoğunluğu ve yüzdesi olarak nüfus , Genel istatistik veriler epidemiyologlar tarafından incelenmektedir .
Risk Faktörleri

, yüksek kan basıncı , obezite ve doğum öncesi sağlık hizmetlerinin eksikliği gibi bazı sağlık koşulları , risk faktörleri risk altındaki kişiler için bakım ve kaynaklara yardımcı olmak için epidemiyologlar tarafından incelenir .


sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]