| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Açık Güvenlik |

Sağlığı ve Hastalıkları

Çemberleme Yaralanmalar

Bağlama veya borazan sporcular geri spor dönüyor zaman spor ile ilgili yaralanma veya yeniden yaralanmayı önlemek için yapışkan bant uygulamak anlamına gelir . Ayrıcayaralı ekleminde daha hızlı iyileşmesini destekler. Faydaları

Çember yeniden yaralanmalara neden olabilecek herhangi bir anormal hareket etmesini önlemek içinyaralı ekleminhareketini sınırlayan ve kinestetik geri bildirim sağlar . Yaralı ayak bileği bir atlama sırasında çevirir Örneğin ,banthareketini kısıtlamak ve yeniden yaralanmayı önlemek içinçevredeki kas yapmaya ihtiyacıvücuda sinyal olacaktır. Teyp deçevresindeki kaslara ek destek sağlar .
Türleri

bandı Çemberleme üç çeşit gelir . Çinko oksit bant elastik olmayan ve yapışkan. Bu kaslar bu sözleşme üzerinde kullanılan veya egzersiz sırasında genişletmek edilmemelidir . Elastik yapışkan bandaj esnek ve yapışkan. Bugenişleyen kasları ile hareket edecek gibi kas yaralanmaları için iyi çalışır . Cohesive bandaj kendisine değil, cilde yapışıyor . Bu yaralı eklem ve kasların sıkıştırılması için iyi çalışır .
Hususlar

Çemberleme , germe hareketlilik ve güçlendirme egzersizleri içeren bir rehabilitasyon tedavinin bir parçası olmalıdır yaralı eklemin uygun bir şifa teşvik etmek .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com