| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Hastalıklar ve Yaralanmalar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Amfetaminli Diyet Haplarının Vücut Üzerine Etkisi

Diyet hapları kilo kaybı için hızlı bir düzeltme sözü verir. İştahınızı yakmakta olan yağ yakmak için talepte bulunan üreticiler, ürünlerini satın alma merakını arttırmak için çeşitli faydalar listeler. Bununla birlikte, bedeninize ne koyduğunuzun farkında olmak önemlidir. Zararlı amfetamin içeren diyet hapları veya iştah bastırıcılar sadece alışkanlık yaratamazlar - halüsinasyonlar dahil dramatik yan etkilere neden olabilirler.

Amphetamines Nasıl Çalışır

Amfetaminler diyet haplarına eklenirler çünkü dopamini uyarırlar beynindeki seviyeler. Dopamin, mutlulukla ilişkili ve dikkat sürenizi artıran bir nörotransmiterdir. Bir yemeğin tadını çıkardıktan sonra dopamin salınabildiğinden, diyet hapları vücudunuzda yanlış tokluk hisleri yaratmaya çalışır. Bu durum iştahınızı geçici olarak azaltma etkisine sahip olabilir ve amfetamin içeren haplar alırken bir öfori hissi veya “yüksek” hissi yaşayabilirsiniz.

Kısa Süreli Etkiler

iştah, amfetamin içeren diyet haplarının vücut üzerinde kısa süreli etkileri vardır. Bu etkiler, kalp atış hızınızı ve kan basıncınızı arttırmayı içerir. Amfetaminler sinir sistemini hızlandırır ve bu da sizi daha uyanık hissetmenizi sağlar. Yorgunsanız, amfetaminler yorgunluk hissini azaltabilir. Ayrıca, öğrencilerinizin dilate olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Uzun Süreli Etkiler

Diyet haplarında bulunan amfetaminler yüksek oluşturduğundan, kullanmayı bıraktığınızda da düşük oluştururlar. Zamanla, vücudunuz amfetamin dozajının etkilerine alışır ve orijinal yüksek dozu taklit etmek için dozajınızı artırma ihtiyacını hissedebilirsiniz. Kilo kaybı, amfetamin içeren diyet haplarının uzun vadeli etkilerinden biri olsa da, uykusuzluk, huzursuzluk ve titreme gibi belirtilerin ilaca girip çıkmalarını da deneyebilirsiniz.

Davranış Değişiklikleri

Amfetaminler ayrıca davranışlarınızda ve zihninizde değişikliklere neden olabilir. Paranoyak psikoz semptomlarına sahip olabilirsiniz, burada insanlar sizi izliyor veya sizi almak için dışarıdaymış gibi hissedersiniz. Ayrıca farklı yerlerde ve zamanlarda olmanın halüsinasyonları da olabilir. Uzun süreli amfetamin alan insanlar da şiddetli veya agresif davranış sergileyebilir. Bu belirtilerle karşılaşırsanız, diyet haplarınızı kullanmayı bırakın.

Uyarı

The United States Yiyecek ve İçecek; İlaç İdaresi çoğu amfetamin içeren diyet haplarını yasaklamıştır çünkü bağımlılık yaparlar ve zararlı yan etkilere neden olabilirler. Bununla birlikte, amfetaminlere benzer bileşikler içeren bir iştah bastırıcı sınıfı vardır. Anorektikler olarak adlandırılan içerikleri, amfetaminlerle benzer etkilere sahiptir, ancak söz konusu bileşiklere bağlı olarak piyasada reçeteli veya reçetesiz temin edilebilir. Tezgahın üzerinde bulunan bir anorektik olan fenilpropanolamin gibi bileşenler için iştah bastırıcı etiketleri okuyun. Anorektik benzeri bileşikler içermediğinden emin olmak için iştah bastırıcı konusunda doktorunuza veya eczacınıza danışabilirsiniz.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com