| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bebekler ve Mısır Şurubu

Mısır şurubu, şekerli, kalın bir madde olarak kullanılan yemek pişirme, bebeğin beslenmesinin normal bir parçası değildir. Aslında, bebekler genellikle mısır şurubu içeren ürünlerden kaçınmalıdır, çünkü sadece şeker şeklinde boş kaloriler sunarlar. Bununla birlikte, mısır şurubu bazen bebeklerde kabızlığın tedavisinde tıbbi olarak kullanılır, ancak yalnızca bir sağlık uzmanının tavsiyesi altında kullanılmalıdır. Bebeğiniz 2 aylıktan küçükse ve kabızlıktan muzdaripse, evde kabızlığı gidermeye çalışmadan önce çocuk doktorunuza danışın.

profesyonel. DrHull.com, birkaç besleme için her şişede 2 çay kaşığı mısır şurubu kabızlığını iyileştirebileceğini belirtiyor. Mısır şurubunu formülün bir şişesinde kullanmak ve doğrudan bebeğe beslememek önemlidir.

Etkileri

Birkaç dozdan sonra bebeğin daha yumuşak ve daha sık bağırsak hareketleri olur. Bu etkinin nedeni şurupta bulunan yüksek şeker seviyesidir. Sindirim sistemi sadece çok fazla şeker işleyebilir. Formülde bulunan şekerler ile birleştirildiğinde bebeğin sindirim sistemi aşırı yüklenir. Bu, şekerin çoğunun kolona aktarılmasıyla daha gevşek bağırsaklara neden olur.

Uyarılar

Bal gibi mısır şurubu clostridium botulinum bakteri sporları içerebilir. KidsHealth.org, bu sporların genellikle konserve yiyeceklerde bulunduğunu ancak neredeyse her yiyeceğin kir ve tozdan kirlenebileceğini açıklıyor. Sporları tüketen bir bebek botulizm denilen orta ila ciddi bir hastalık geliştirebilir. Bu bakteriyel enfeksiyonun belirtileri kabızlık, zayıf beslenme, zayıflamış ağlama, azalan hareket, zayıflamış kaslar ve solunum problemleridir. Botulizm tedavi edilebilir, ancak bebekleri etkilediğinde çok ciddi olabilir.

Dikkat Edilecek Noktalar

Kabızlığı iyileştirmek için mısır şurubu verilen bebeklerin tedaviden aşamalı olarak kesilmesi gerekecektir. Çocuğa başka yüksek şekerli içecekler veya yiyecekler verilmesi, kramplarla birlikte daha fazla ishale neden olabilir. Örnekler yüksek şekerli yiyecekler elma ve kuru erik içerir. DrHull.com bunların, sorbitolde yüksek olduğunu, vücuttan kolona geçen ve fekal maddeye daha fazla sıvı getiren bir şeker türü olduğunu açıklıyor. Bir bebeğe çok fazla şeker vermek gereksiz yere rahatsızlığa neden olabilir ve bebeği yeterli beslenme sağlamadan çok hızlı bir şekilde doldurabilir.

Mısır Şurubu Alternatifleri

Mısır şurubu Ulusal Sağlık Enstitüleri, bebeğin diyetine meyve suyu eklemenizi ve katı yiyecekler yiyen bir bebeğe yüksek lifli yiyecekler vermenizi önerir. Bir bebeğin dışkılarını yumuşatmak için sadece 2 ila 4 ons su yeterli olabilir. Elma, kuru erik veya armut suyu veya püreleri, kolona daha fazla sıvı ekleyerek mısır şurubu ile aynı etkiye sahiptir, çünkü şekerler tam olarak sindirilemez. Orta veya kalıcı kabızlık rektal bir fitil veya lavman gerektirebilir. Bakım verenler bu seçenekleri bir bebek bağırsak hareketi olmadan üç gün veya daha fazla bir süre boyunca gittiğinde veya rahatsızlık duyduğunda bir sağlık hizmeti sağlayıcısı ile görüşmelidir.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]