| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Katatonik Şizofreni tedavi nasıl

Şizofreni değişmiş düşünce , gerçeğin bozulmuş algıları , halüsinasyonlar , ve tuhaf davranış tezahür ciddi bir ruhsal hastalıktır . Bozukluğun bir tür katatonik şizofrenidir. Katatonik şizofreni yaşayan insanlar kendi çevresinden kopuk , tamamen immmobile kendilerini tutun ve başkalarına duyarlı olmayan olabilir . Onlar taşınması için reddetti ya da konuşabilir. Diğerleri böyle garip ifadeler yapan veya uygunsuz hareket gibi tuhaf faaliyetlerini sergileyebilir . Bazı çevrelerde dönüm kollarını çırparak , ya da yüksek sesler yapmak tarafından aşırı hareketi göstermek . İşte katatonik şizofreni içinyaygın tedavilerden bir rehberdir . Daha Fazla Talimatları göster

aile üyelerinin
sedatifler
antipsikotik ilaçlar
Psikoterapi
Destek
Hastaneye yatma ihtiyacınız olacak şeyler Katatonik Şizofreni
br > 1 derhal tıbbi yardım alın

. Katatonik şizofreni olan bir kişi kendi başına tıbbi yardım alamıyor ve kendine zarar verme ve başkalarının zarar katatonik stupor veya katatonik heyecan bölüm yaşandığı ikisi için risk altındadır . Katatonik hasta genellikle gıda , içecek sıvılar veya uyku yemek olmaz çünkü dehidratasyon , malnütrisyon, ve yorgunluktan bir tehlikesi de vardır . Bu tedavi için bir hastaneyeetkilenen kişiyi almak için çok önemlidir .
2.

hastaneyehastayı almak için yardım alın . Katatonik durumda bir kişi taşınıyor karşı olabilir ve taşınan gerekebilir . Bazenkişi hareketi korkarak , şiddetli olacak . Bu tıp uzmanlarıhastaneyehastayı almak için ambulans çağırmak için en iyisidir .
3

kezhastanede ,doktorlarahastanın tıbbi ve ruhsal mümkün olduğunca fazla bilgi verin sağlık geçmişi . Önceki ve şimdiki antipsikotik ilaçlar hakkında herhangi bir bilgi sağlayın . Budoktorlarhastayı değerlendirmek yardım ve tedavien iyi ders belirlemek olacaktır .
4.

doktorfaydaları ve olası tedavilerin yan etkilerini açıklar var . Eğer bir aile üyesi ya dahastanın yasal vasi iseniz, tedavi tamam belirli bir dersin istenebilir . Çoğu zaman , sedatifler, antipsikotik ilaçlar ve psikoterapi reçete edilir . Bazen elektrokonvülsif tedavi önerilmektedir . Önerileri hakkında soru sormak içinhastanın geçmiş sağlık tarih bilgisi ve başarılı zihinsel tedaviler kullanmak . Doktorunuz sizin sorularınızı cevaplamak için mutlu olacak . Eğercevapları ile memnun sonra, bilinçli bir karar vermek mümkün olacaktır .Hastataburcu edilir
5

sonra , o bütün doktor siparişleri takip ve gerekli psikoterapi devam ediyor emin olun . Katatonik şizofreni ile tutulmuş bir kişi , düzenli ilaç almak başka bir tıbbi conditons yönetmek , dengeli bir diyet yemek ve kişisel hijyen tutmak için denetim veya yardıma ihtiyacınız olabilir .
6

destekleyici bir arkadaş veya akraba olun . Arkadaş ve ailedesteği de sevilen bir hızlı ve toplumda işlevi kurtarmak yardımcı olacaktır . Uygun ilaç ve psikoterapi ile tam ve üretken bir hayat yaşamak mümkün katatonik şizofreni olan bir kişi için büyük bir umut vardır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]