| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Farklılaşmamış Şizofreni Nedenleri

Şizofreni hastalarının gerçeklik görüşememek neden olan ciddi bir ruhsal bozukluktur . Şizofrenler bir zorluk gerçek duyuları yorumlama var ve onlar da turistik anlamda , sesler ve diğerleri anlamda edemez kokuyor . Şizofreni çeşitli biçimlerde gelir ve bu formların bazınedenleri bir şekilde anlaşılmalıdır. Ancak,durumun herhangi bir kategori içine düşmek görünmüyor şizofreni belirtileri var bazı hastalar vardır . Farklılaşmamış şizofreni hastalarınındurumu vardı yakınları için 10 kat daha fazladır beri Genetik

ayrım şizofreni , genetik nedenler var gibi görünüyor . Araştırmacılar belli tetikler maruz değilse şizofreniye genetik yatkınlığı olanlarda mutlaka şizofreni geliştirmek değil düşündürmektedir başlıyor .
Geçiş

Şizofreni arasında yaygındır farklı ülkelere seyahat edenlere farklılaşmamış şizofreni yaşandığı yüksek bir şans var . Araştırmacılar aile ve yeni önyargılar ile yeni bir ayara ayarlamak içinyetersizlikayrılık şizofrenigelişimine katkıda farzet .
Virus

Bir teori şizofrenininnedeninehastalık aslında bir virüs sonuçları olmasıdır saldırılar ve zararhipokampus , duyularınişlenmesi ile ilgisi yokturbeynin bir parçası . Şizofreniye neden olabilecek iki virüs , herpes simpleks ve endojen retrovirüsleri vardır .
Aile

Finlandiya'da araştırmacılar disfonksiyon ailelerin çocukların yüzde 36 , bazı biçimlerini geliştirmek olduğunu keşfettiler şizofreni , sağlıklı ailelerde çocukların sadece yüzde 6'sı bu durumu geliştirmek iken . Şizofreni ortaya çıktığında ,dertli onun sanrılar inanıyor ve tedavi karşı olabilir . Bu nedenle,ailedertli o ihtiyacıtedavi sağlamada etkin bir rol oynamalıdır .
Soğuk ve kentsel ortamlarda doğumlu Diğer Tetikleyiciler

Bireyler daha fazladır farklılaşmamış şizofreni geliştirmek. Grip , Polivirüs , MSS, solunum yolu hastalıkları ve Kızamıkçık ile enfekte olanların şizofreni gelişme bir 10 ila 50 oranında daha yüksek bir şans var . Prenatal aşamasında , açlık , anne depresyon , yas ve sele maruz o çocuklar şizofreni geliştirme olasılığı daha yüksektir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]