| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Medikal Koşullar |

Sağlığı ve Hastalıkları

KOAHbelirtileri Ters nasıl

AraştırmaABD'de sigara içenmilyonlarca bugün arasında , birçok olarak yarısı KOAH ( Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı ) de dahil olmak üzere sigara ile ilgili sağlık sorunları , geliştirmek olacağını göstermektedir . Birçok eski sigara zaten KOAH'a neden olabilir akciğer hasarı olabilir . Durum yavaş yavaş gelişir iken , semptomlar tedavi değil , özellikle eğer , zamanla kötüleşebilir . Sigara KOAHana nedeni ; Ancak ,ortamda sigara dumanına ve diğer kirleticilere maruz kalma gibihastalık harf olabilir . KOAH ciddi bir hastalıktır . Belirtiler , hastalığın ilerlemesini durdurmak amacıyla erken tedavi edilmelidir. Talimatlar 1. Sigarayı bırakın


. Diğerleri Evinizde duman izin vermeyin . Sigara dumanından mümkün olduğunca kaçının. Uzaklıkta dumansız olmayan halka açık yerlerden uzak durun .
2

sürekli tedavi planı uygulayın . Hekim tarafından reçete gibi ilaçlar. Tedavi belirtileri kontrol ve komplikasyonriskini azaltabilir . Doktorunuz steroidler bronşit ve pnömoni riskini azaltmak için hava yolu ve antibiyotik iltihabı azaltmak için , bir solunum cihazının şeklinde bir bronkodilatör kullanımını tavsiye edebilir. Sen ek oksijen birkaç saat her gün ihtiyaç duyarsanız veya uyurken olabilir . Nadir durumlarda , ameliyat tavsiye edilebilir .
3

bol miktarda protein içeren sağlıklı beslenin . Protein hasarlı hücreleri tamir için çalışır . Eğer diyet yeterli kalsiyum almazsanız , doktorunuz tedavi planının bir parçası olarak steroidler reçete , özellikle kalsiyum takviyesi almak . Kafein tüketimini sınırlamak , ama ince senin hava yollarında topladığı mukus tutmak için bol sıvı içiniz.
4

yeterli uyku alın . Kaliteli uyku almak ne kadar uyku kadar önemlidir. Bir CPAP (Continuous Positive Airway Pressure) cihazı kullanımı hakkında doktorunuzla konuşun . Bir kişi uyur gibi CPAP tedavisi, taåmadan engelleyen ,üst solunum yoluna hava basıncı artar .
5

titiz faaliyetleri sınırlayın. Yani tamamen egzersiz kaçınmak gerektiği anlamına gelmez . KOAH muzdarip insanlar bir maraton yarış çalıştırmak mümkün olmayabilir olsa bile , düzenli egzersiz faydaları vardır . Gücünü ve dayanıklılığını artırmak için bir egzersiz planı geliştirme konusunda doktorunuzla konuşun . Düşük etkili , aerobik egzersiz dekan ve beyne daha fazla oksijen alınmasına yardımcı olur .
6

bir pulmoner rehabilitasyon programına katılın . Kişisel tedavi planı yaşam kalitesini artırmak için yardımcı olacak hepsi bir solunum terapisti , diyetisyen ve fizyoterapist ile çalışma içerebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]