| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Hong Kong Gribi Virüsü Belirtileri

grip virüsünün birçok suşları nedeniyle hızla mutasyona kabiliyeti vardır . Hong Kong gribidünya çapında milyonlarca insanın enfekte ve on binlerce öldürdü . Gerginlik hala var olsa da çoğunlukla 1960 ve erken 1970sonlarında sırasında yayıldı ve o zamandan beri yeni suşları gerisinde olmuştur . Tarih

Hong Kong gribi virüsü ilk kez 1968 yazında Hong Kong çıktı ve yakında bir salgın haline geldi . Tıp Bilimleri DerneğiHong Kong Müzesi Çin'de neredeyse yarım milyon insanvirüsü ile enfekte olduğunu tahmin Hong Kong " Veba , SARS ve TıpÖyküsü " başlıklı , 2006 yılında bir kitap yayınladı . Bir aydan az Vietnam'da yayılmış ve daha sonra Hindistan ve Avustralya . Bu ülkelerde konuşlu Amerikan askerlerininvirüsü ve 1969 yılındaAmerika Birleşik Devletleri'ne geri getirdi . 1986 yılında Kongre Quarterly tarafından yayınlanan bir raporda Amerika'da yaklaşık 50 milyon kişi enfekte ve 34.000 öldürüldüğünü belirtti .

Kanadalı Journal tarafından 2007 yılında yayınlanan bir makalede Özellikleri Veterinary ResearchHong Kong grip birlikte mutasyona uğramışH2N2 ve H3N2 influenza suşlarının çeşitli alt tipleri oluşan olduğunu göstermiştir. O kuşlar tarafından yayılır rağmen normalde enfekte domuzlarla temas yoluyla yayılır ki , bu kuş gribi , diğer türlerinden farklı . Hong Kong gribininbelirtileri genellikle enfeksiyondan sonrabir gün ortaya çıkar görünür ama belirgin olmaya sürece üç gün sürebilir .
Kimlik

çoğu suşları gibi semptomların kötüleşmesi veya daha uzun bir hafta daha sürecek kadar grip ,Hong Kong grip sık sıksoğuk algınlığı ile karıştırılır . En sık görülen belirtileri yüksek ateş , eklem ağrısı , burun akıntısı , şiddetli öksürük , enerji eksikliği , ve göz tahrişi vardır . Semptomlar genellikle iki hafta kadar basmış yatak haline neden olacak bir şiddet seviyesine ulaşmak .
Hususlar

Hong Kong Gribi gibi ölümcül olabilir grip başka bir suş olarak . Hastalık KontrolMerkezi yaklaşık 36.000 kişi bir yıl gripten öldüğünü tahmin . Hong Kong gribi da son derece bulaşıcıdır yani Bitlenirsem evde kalmalıdır . Bu bulaştırmak ve kronik hastalık , çocuk , ya da insanlaryaşlılarda neden ölüm hem daha olasıdır . Hong Kong Grip bir virüs olduğu için antibiyotik ile tedavi edilemez .
Önleme /Çözüm enfekte olma önlemek için

en etkili yolu uzak okullara kalmaktır ya da salgınlar sırasında insanların büyük toplantılar ile diğer yerlerde . Ayrıca grip sezonununbaşında sırasında doktorunuz bir aşı alabilirsiniz. Eğer enfekte olmak istemiyorsanız buvirüs ağız ve burun yoluyla atılır Aerosol adı verilen parçacıklar aracılığıyla insanlar arasında yayılır olarak hapşırık veya öksürük olduğunda her zaman ağzınızı kapatın önemlidir .


sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]