| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kuş Gribi Hakkında

Ayrıca kuş gribi veya H5N1 denilen Kuş gribi , grip kuşları etkileyen bir virüstür . Kuş gribi genellikle insanları enfekte etmez , ama kuş -insana bulaşma örneklerini son yıllarda endişe yol açtı . Tarih

kuş gribi salgını 2003 yılında Asya'da başlayan ve 100 milyondan fazla kuş öldürülen veyahastalıktan ölmüştür . O zamandan beri , 400'den fazla kişi çeşitli ülkelerde enfekte olmuştur, ama hiçbir enfeksiyonlarıAmerika Birleşik Devletleri'nde bildirilmiştir .
Kuş Gribi

Yabani kuşlar can Kuşlar hasta almadan kuş gribi taşıyan, ancak evcil kuşlar hasta olmak ya davirüse maruz kaldığında ölebilir . Kuşlar, onların tükürük yoluyla burun salgıları ve dışkıgrip döken .
Kuş Gribi İnsanlardaki

virüsü insanlar arasında kolayca yaymak değil , ve en enfekteinsanlar Disease Control ( CDC)Merkezleri göre , kümes hayvanları ile direkt temas oldu . Kuş gribi nadiren kişiden kişiye yayıldı . Kuş gribi içininsan ölüm oranı yaklaşık yüzde 60 olduğunu.Ilk 48 saat içinde verildiği takdirde semptomlar ortaya çıktıktan sonra
Tedavi

antiviral ilaç oseltamivir hayatta daha olası hale getirebilir ,Dünya Sağlık Örgütü'ne göre . Daha fazla araştırma kuş gribine karşı antiviral ilaçlarınetkinliğini belirlemek için yapılması gereken .
Outlook

kuş gribi sonunda kolayca yaymak içinyeteneğine sahip olacak endişesi var kişiden kişiye ve bir salgına sebep . ABD hükümeti , bir pandemidurumunda dağıtmak için bir aşı satın aldı vedünya çapında uzmanlardurumunu izliyorlar ,CDC göre .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]