| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kuşlar psittakoz Belirtileri

Psittacosis evcil ve yabani kuşlar hem etkileyen nadir fakat ciddi bir hastalıktır . Stres koşullarıhastalık onu duyarlı halekuşun bağışıklık sistemini zayıflatabilir kadarhastalık tipikvücutta uykuda yatıyor. Etkilenen kuşlar zayıflık belirtileri ve nefes zahmetli göstermektedir . Belirtilerin erken tespit edilirseızdırap tedavi edilebilir . Gerçekler

Psittacosis veya Chlamydia psittaci papağanlar , paraket yabani kuşlar ve kümes hayvanları etkileyen bir hastalıktır . En duyarlı kuşlar cockatiel , neohemas ve güvercinler olma eğilimindedir . Psittacois kuşhaneen yaygın hastalık olmasa da , bu endişe ve hemen dikkatini garanti biridir .Hastalık tipik bir soğuk
Belirtileri

başlar. Matthew M. Vriends , Ph.D. göre , " Nemburun delikleri , havakuş soluk soluğa damlar , ve nefes gıcırtılı ve tıslama. " Kuş, daha sık uyku titremeye , kilo , sıcak, sergi göz akıntısı kalmak zayıf olmak ve ishal nöbetleri için bir girişim o tüyleri kabarır olabilir . Belirtilerinbaraj arasında olası bir psittakoz tanı doğrultmayatek göz deşarj edilir .
ÖnlemeHastalığın /Çözüm

Salgın atfedilebilir stres . "Aşırı kalabalık , yetersiz beslenme , kötü yönetim , sütten , yumurtlama , tüy değiştirme ve uzun süreli ulaşım kolayhastalık kendini gösterebilir için yapımkuşun bağışıklık sistemini stres olabilir , " bakterilere maruz kontamine dışkı ve burun akıntısı ile oluşur . Kirlenmiş bir kuşun kurutulmuş düşüyor birkaç ay boyunca bulaşıcı kalır .

Iyi tedavi korunmadır . Stresi en aza indirmek ve temiz kafesleri ve kuş kafesleri tutarak , kuşlar psittakoz karşılaşma olasılığı daha azdır . Her zaman diğer sağlıklı kuşlar ile de bırakmadan önce 45 gün için yeni bir kuş karantinaya . " Buyeni kuş ve yeni virüsler eski kuşların hem koruyacak , "
Tedavi

önlenmesi mümkün değilse , tedavi gereklidir . Veterinerler tedavi başlamadan önce psittakoz doğrulamak içinhastalık için test edecek . Hasta kuşlarantibiyotik doksisiklin verilmiştir. Ya 45 gün boyunca içme suyu yoluyla enjeksiyon ya da haftalık altı hafta boyunca tatbik edilir. Enjeksiyonlar daha etkili olsa da enjeksiyonlar enjeksiyon sitelerine travmaya neden olabilir olarak , dikkatli alınmalıdır. Tüm kalsiyum nedeniyle antibiyotiknötralize etkilerine , tedavi sırasında kaldırılması gerekmektedir. Neyse ki , tam iyileşme mümkündür . Ancak , kazanılan kuşlar halahastalık taşıyabilir . Testler kurtarıldı kuşlar , diğer kuşlarla birlikte geri kuşhaneler veya kafes içine salınır önce çalıştırılması gerekir .

İnsanlar yanı psittakoz kurbanı olabilir Uyarı . Kuşlar kurutulmuş dışkı , toz parçacıkları ve solunum salgıları yoluyla veya ağız teması ve şiddetli sokması gaga yoluylahastalık iletir . Enfekte kişi grip benzeri belirtilerle karşılaşabilirsiniz . Hastalık tedavi edilmezse giderse solunum koşullar oluşabilir . Bu bir doktora danışın ve fenalaşarak başlamak eğer kuşlarla temas etmiş söz iyisidir. Basit bir antibiyotik genelliklesorunu düzeltecektir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]