| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | genetik Hastalıklar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Yeni doğmuş bir Down sendromu olduğunu öğrenmek , yeni anne-babalar için üzücü bir zaman olabilir

Nasıl Arkadaşınızın Bebek Down Sendromu var ise tepki için . Duygular keder korkudan öfke değişir . Yapmak ve ne diyeceğini destekleyici arkadaşlar , bu kafa karıştırıcı , korkutucu zamanda anne teselli getirebilir . Talimatlar 1

anne kutlayın
. Yeni anne merhametini istemiyorum . Onlar onların güzel bebek üzerinde taşkınlık duymak istiyorum .
2

arkadaşlarınızla vakit geçirin . Derler ne bilmiyorum çünkü Bazen arkadaşlar zor zamanlarda uzak durun . Yaptığı tümebeveynlerin izolasyon ve ağrı artış olduğunu. Onlar sana izin ne zaman ziyaret edin. Demek ya da ne yapacağını biliyorum , ama onları destek ve yardım etmek için orada olduğunu biliyorum izin vermeyin eğer dürüst olun .
3

çocuk ile etkileşim. , Onu almak onunla oynamak ve onun sadece herhangi bir bebek ile yaptığınız gibi konuşmak . Izin neanne sormak ve ne değildir .
4. Annem çok gerekli bir şekerleme alır ikenbebeği seyretmek için teklif veyaanne yemeğe gidelim

. Ayrıca bir mum ışığında mutfak veya yemek odası sessiz , rahat bir yemek varken okreşbebeği seyretmek , onlar için yemek getirebiliyor .
5

arkadaşınıza dinleyin o hazır olduğunda konuşun . Durumu hakkında ayrıntılar için sormayın . Arkadaşınız ne öğrendiği ve ne o korkular hakkında konuşmak için izin verir . Destek dostluk bir yönü olsa da , bazen bir arkadaş sadece güvenilir bir ilişki içinde duygularını havalandırma gerekmektedir .
6

Araştırma Down Sendromu Eğerdoğru şeyler söyleyebiliriz böylece . TV'de gördüm kalıplaşmış dayalıçocuk tepki vermeyin .
7.

arkadaşınız için Down sendromu hakkında bilgi toplayın , amadoğru zaman gelene kadarbilgi üzerine tutun . Örneğin, destek grupları hakkında bilgi sunuyoruzebeveynlerden biri Down sendromlu çocukların diğer veliler ile konuşurken ilgi ifade olduğunda .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]