| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | genetik Hastalıklar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Müsküler Distrofi ile Live nasıl

Müsküler Distrofi ( MD ) kaslarınhareketini ve kontrolünü etkiler ve bazı durumlarda ,iç organları . Hastalık ilerledikçe ,kasları yavaş yavaş zayıflatmak ve atrofi . MD ile yaşamayı öğrenmek bir destek sistemi yerinde olduğu zaman daha kolaydır. Talimatlarhastalık hakkında ailenizle birlikte 1

konuşun
. Diğer kardeşleri şaşkın ve suçluluk hissedebilirsiniz olabilir çünkü bir çocuk , MD ile kapılmış olduğunda bu özellikle önemlidir . Duygularını tartışmak vebakım sürecine dahil olmak içintüm aile cesaretlendirin.
2

saygı ve teşviki ile MD kurbanı davranın. Hedeflerini oluşturmak ve onları gerçekleştirmek için sistematik çalışır . MD dertli olanözel ihtiyaçlarına uyum eğitim ve kariyer yolları üzerinde yoğunlaşın.
3

MD ile bir ızdırap paylaşan Uzan . Ünlülerinbüyük fon yaratma çabaları sayesinde , MD hastalarının yerel ve ulusal kuruluşların destek geniş bir ağı var . Müsküler Distrofi Derneği ( MDA ) kurbanlara ve ailelerine ücretsiz edebiyat sunmaktadır .
4 , Velcro kapaklar ile düğmeleri ve ayakabı yerine fermuar çeker büyük yüzük takmak ve tüp çorap sağlayarak kendini soyunma ile MD hasta Yrd

( Kaynaklar bakınız ) . Bölünmüşarka veyatarafta ayakkabı ve Velcro sekmeleri ile sabitleyin.
5

saten çarşaflı yataklar sürtünmeyi azaltmak ve önlemek yara olun . Konfor içinsayfanın altında yumuşak yumurta sandık dolgu ekleyin ve yatakta daha kolay hareket için hafif yorgan yerine ağır battaniye kullanın.
6

bebek kişisel temizliğe yardımcı olmak içinbanyo mendil sağlayın . Gece idrara çıkma kaza veya seyahat önlemek için güvenlik yastıkları kullanabilirsiniz . Erişim tekerlekli sandalye ile zor isebanyo kapısını kaldırarak düşünün .
7.

Remodel evinizin belirli yönlerini bir MD kurban konaklayabilir. Tekerlekli sandalye yüksekliğe monte Yeme barlar , yemek zamanı kolaylaştırır. Düşük kazık halı sorunsuz tekerlekli rulo yardımcı olur ve kulplu kapı tokmakları ve musluk topuzlar yerine kendisi için bir MD hasta bakımı yardımcı olur .
8.

onları açgözlü kolaylaştırmak için yemek kapları silindirik köpük yalıtım tüpleri ekleyin . Büyük geniş kulplu kupalar kullanın ve plastik tabak ve kaseler sağlar . Plakaları ve kaymasını önlemek için kaseler altında bulaşık bezleri hafif nemli koyun . Doktorunuz tarafından önerilen
9

kas kasılması azaltmak veisraf sürecini yavaşlatmak için sürekli fizik tedavi ve egzersiz teşvik .


sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]