| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | genetik Hastalıklar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Hiperplastik Adrenal Bezler içintedaviler nelerdir

? Sık olarak adrenal hiperplazi adlandırılan Hiperplastik böbreküstü bezleri ,steroid hormonu testosteron ve hemen üstünde bulunanadrenal bezleri ( aldosteron ve kortizol az üretilmesininüzerinde üretimi ile karakterize koşulları bir gruptur böbrekler ) . Diğerleri daha sonra yaşam üzerinde gelişir Bazı hastalar onunla doğarlar . Etkilenen hormon bağlı bozukluğun birkaç tipi vardır. Eğer varsatürü alacağı tedavitürünü dikte olacaktır . Tedavilerhormonal dengesizliği düzeltmek ve bazı durumlarda neden olabilir genital anormalliklerin düzeltilmesi hedefleniyor . Belirtileri

en yaygın biçimi kusurlu bir enzim tarafından neden olduğu TıpABD Ulusal Kütüphanesi göre , 21 hidroksilaz ( vakaların 90-95'i ) denir . Bu, testosteron aşırı üretimi ve kortizol ve aldosteron bir azalma üretimine yol açar. Çocuklardasonuç, erken cinsel gelişim , kız ve erkek çocuklarda genital anormallikler kontrolsüz libido ve saldırganlık olduğunu. Yetişkin kadınlarınyüz ve vücut , düzensiz veya hiç dönemleri , kısırlık ve akne saç istenmeyen büyüme muzdarip olabilir .
Genel Yönetim

Doktorunuz tavsiye muhtemeldir Eğer durumu iyi kontrol olduğundan emin olmak için düzenli kontrolleri katılmak olduğunu . Adrenal Hiperplazi Ağ Eğer bir kadın iseniz, doğurganlık ve düzenli aralıklarla bakımı ve testosteron düzeylerini kontrol etmek için yılda iki üç kez check up yaptırması önerir . Erkekler için , yılda bir kez genellikle yeterli doğurganlık sorunu ise libido , saldırganlık ve sperm sayısını kontrol etmektir .
Kortizol Tedavisi

kortizol tedavisi olabilir Eğer testosteronaşırı üretimini en aza indirmek için yardımcı olmak için reçete . Örnekler hidrokortizon , prednizolon ve dexmethasone içerir . Yan etkileri bulantı , baş ağrısı ve su tutma bulunmaktadır . Doz stres zamanlarında doktorunuz tarafından kontrollü bir şekilde ayarlanmış olabilir veya çocukların Eğer grip gibi bir enfeksiyon olsun .
Tuz Kaybedenler

yüzde sekseni ile Bu durum onlar alçak kan basıncı ve dehidrasyon gibi aşırı tuz kaybınınetkilerine karşı savunmasız olabilir böylece çok az veya hiç aldosteron üreten anlamına gelen " tuz kaybedenler , " vardır . Tedavi bir damardan ve muhtemelen steroid enjeksiyonları halinde acil tıbbi müdahale , sıvıların verilmesini gerektiren akut adrenal krizi önlemek için tuz kaybını en aza indirmeyi amaçlamaktadır . Devam eden tedavi çok dikkatli kan basıncı ve tuz seviyelerine göre ayarlanması gerekir fludrokortizon ile. Çok fazla baş ağrısı ve artan kan basıncı ve çok az düşük kan basıncı ve baş dönmesi yol açabilir yol açabilir .
Sigara Tuz Kaybedenler

çocuklarıngeri kalan yüzde 20 nispeten sağlıklı ama kız yüzünden aşırı testosteron için büyütülmüş veya kaynaşmış labia ve genişlemiş klitoris ile doğmuş olabilir . Kız yetişkinliğe ulaştığında , cerrahi klitoral boyutunu küçültebilir ya da küçük bir vajinal açıklık büyütmek için sunulabilir . Onlar olası tedaviler hakkında doktorunuzla konuşmalısınız hangi zaman kasık saç ve anormal penis büyüme anormal büyüme gösterirken Boys genellikle 4 yaşına ya da 5 kadar belirtiler göstermezler .
Geç başlangıçlı

geç başlangıçlı adrenal hiperplazi , östrojen ile sık sık tedavi ile kadınlarda testosteronetkisini dengelemek için yeterlidir . Erkeklerde bazentek etkisi azaltılmış bir sperm sayısıdır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]