|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Chlamydia
Sağlığı ve Hastalıkları

Klamidya Tedavisi Nasıl Gidilir

Chlamydiadünyadaen sık görülen cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biridir . Yaklaşık dört milyon insan tek başınaAmerika Birleşik Devletleri'nde her yıl klamidya olsun. Bir bakteriyel enfeksiyon , genellikle hiçbir belirti vermez . Eğer tedavi edilmezse , ancak ciddi komplikasyonlara neden olabilir . Neyse ki , bu klamidya tedavi etmek kolaydır . Bu Klamidyaen sık görülen belirtilerden biri olarak Talimatları ,
1

ağrılı idrara çıkma için dikkat Chlamydiabelirtileri tanır
. Ağrı büyük olasılıkla bir yanma veya batma hissi olacaktır .
2.

**** vajinaya veya olağandışı akıntı arayın . O renk sıradışı Deşarj , özellikle sulu ya da kötü kokulu bir klamidya enfeksiyonu tipik bir göstergesidir .
3

vajinal kanama veya lekelenme , bir adet döngüsü ile ilgili değil, farkında olun , bir chlamydia bir belirtisi .
4

cinsel ilişki sırasındakarın ve ağrı o acıyı anlamak da klamidya belirtileri vardır .
5

vücut ısısını izleyin. Bir ateş bir veya daha fazla diğer belirtileri ile birlikte sunuyor , özellikle chlamydia sık görülen bir belirtisidir .
Sayfa 6

doktorun ofisinde ise test Kazanın hemen Klamidya tedavi Eğer bel soğukluğu olabilir şüpheli . ( Eğer bir erkek iseniz )doktor vajina veya üretra bir idrar örneği ya da bir çubukla ya toplayacaktır . Bu testler çok hassas vesonuçları hızlı bir şekilde kullanılabilir .
7.

uygun antibiyotik edinin. Klamidya bir bakteriyel enfeksiyon olduğundan , antibiyotik tedavi içinen etkili yoldur . Doktorunuz doksisiklin , tetrasiklin , amoksisilin veya eritromisin reçete olabilir .
8.

eminreçete antibiyotik tüm almak emin olun . Daha iyi hissetseniz bile ,enfeksiyon hala aktif olabilir . Lütfen ilaç rejimi ile tutunan , doktorunuz tarafından belirtilensüre boyunca , büyük bir nüksşansını azaltacaktır . Eğer antibiyotik alırken
9

cinsel kaçının. Sadece siz değil, aktif bir klamidya enfeksiyonu varken acılı olması muhtemel seks , ama aynı zamanda eşiniz için bu enfeksiyonu geçirebilir .
10 ikinci bir test alın

. Bu, antibiyotiklerin tüm geçtiniz sonra yapılır . İkinci testklamidya enfeksiyonu gitmiş olduğundan emin olmaktır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]