| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Chlamydia |

Sağlığı ve Hastalıkları

Chlamydia teşhis için nasıl

Klamidya ,Amerika Birleşik Devletleri'ndeen sık görülen cinsel yolla bulaşan hastalık ( STD ) , her yıl üç milyondan fazla insanı etkileyen . Komplikasyonlar nedeniyletehlike , acı , uzun vadeli etkileri olan pek çok , bu mümkün olduğunca erken bir teşhis konulması önemlidir . Tıp uzmanları klamidya teşhis nasıl hakkında daha fazla bilgi edinmek için okuyun. Eğer çoklu veya yeni seks ortakları ve /veya prezervatif kullanmak istemiyorsanız Talimatları düzenli olarak doktorunuza bu hastalık için 1

Takvimi testleri
. Hastalık birçok kişi tarafından tedavi edilmezse ve klamidya muzdarip olanlar için tehlikeli komplikasyonlara neden olmasına yol açar herhangi bir belirti var nadiren ya .
2

chlamydia tanısı için doktorunuz güvenin ( bir chlamydia trachomatis bakteri tarafından cinsel organların enfeksiyonu) . Siz kendiniz bu hastalığı teşhis edemez vebelirtileri genellikle diğer hastalıkların taklit gibi yapılanuygun testleri olması önemlidir . Bir pap smear bu STD tespit etmez .
3

bir tanı laboratuvar testi için doktorunuza danışın . Kadınlarda , budokuları ayırmak içinvajina boşluğuna bir spekulum takmadandoktor veya hemşire laboratuvar değerlendirme için servikal doku bez almak için izin vererek yapılır . **** Bir çubukla erkeklerde klamidya teşhis etmek için kullanılır .
4

idrar tahlili için idrar gönderin. Bu Chlamydia trachomatis bakteri için çok etkili bir test (vakaların yüzde 98.2 bu özel testin kullanılması ile etkili bir şekilde teşhis edilir ) 'dir. Bu tanı yöntemi olarak birçok kişi tarafından tercih edilir bir non - invazif bir testtir.
5

klamidya teşhisi yeni , daha az maliyetli yöntemlerden haberdar kalın. Bu bakteri tespit kültürleri kullanmayın testler şimdi vardır. Direkt floresan antikor testi ( ÇED ) denilen bir test , antikorları tespit etmek floresan ışık kullanır , başka bir enzim immunoassay ( EIA ) klamidya antijenleri tanımlar

.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]