| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Chlamydia |

Sağlığı ve Hastalıkları

ChlamydiaYan Etkileri Nelerdir

? Chlamydiaen sık görülen cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biridir . Klamidya genellikle hiçbir belirgin belirtileri olan kişilerde görülür ve kolayca korunmasız seks yoluyla yayılır . Genellikle belirti -free olmasına rağmen , işlenmemiş chlamydiauzun vadeli etkileriMayo Clinic göre , ciddi olabilir . Belirtileri

Chlamydia anormal akıntı ve ağrılı idrara çıkma neden olabilir . Erkekler için , o gets kadar kötü. Kadınlarda ,enfeksiyonfallop tüplerirahim yayılır . Bu onun cinsel ilişki sırasında adet dönemleri ve ağrı arasında lekelenme , alt sırt ve karın ağrısı , mide bulantısı , ateş hissediyorum neden olabilir . Ancak, insanlarınbüyük çoğunluğu klamidyaMayo Clinic göre , çok yaygın neden olan , hiç bir belirti yok .
Uzun Dönem Etkileri

Tedavi edilmezse , klamidya bazı ciddi uzun süreli sağlık etkileri oluşturabilir . Men herhangi bir komplikasyon muzdarip olasılığı daha düşüktür iken, işlenmemiş klamidya enfeksiyonları ile kadınların üreme sisteminde kalıcı hasar yaşayabilirsiniz . Çok geç olana kadar bu hasarlar sessiz olabilir .

Klamidyaen sık görülen uzun süreli etki pelvik iltihabi hastalıktır. Bu, chlamydia yayıldı bir olur ve fallop tüpleri ve uterusta oluşturmak için yara dokusu neden olur. Bu skar dokusu , kısırlığın veya fallop tüpleri içinde yerleştirilen bir gebelik dış gebelik , neden olabilir. Hamileliğin bu tür başarılı olamaz ve o iç kanama sonucu , terim vetüp patlamaları taşır eğerkadına ölüme neden olabilir .
Nasıl yayıldığı

Chlamydiataşıyıcı veortağı varlığını hiçbir fikrim yok sık sık , kolayca yayılır . Klamidya enfeksiyonları herhangi bir cinsel temas yoluyla geçirilen , o , vajinal , anal veya oral olacak . Onların Rahim ağzı tamamen kolaycafallop tüpleri içine girmekenfeksiyon için izin , olgunlaştı değil çünkü klamidya enfeksiyonuriski altında 25 kızlarda daha fazladır.
Tedavi

cinsel yolla bulaşan hastalıklar ( CYBH ) gibi klamidya gibi sessiz hastalıkları teşhis etmek için muayenesi almanınönemi her zaman cinsel olarak aktif insanlar için bir öncelik olmalıdır . Chlamydia kez bir doktor tarafından teşhis kurtulmak için basit bir hastalıktır . Azitromisin veya doksisiklin bir haftalık doz tek doz Buenfeksiyon son cinsel ortakları bilgilendirmesi önemlidir

.Enfeksiyonu tedavi edecek , bu nedenle de test ve tedavi için de gidebilirsiniz . Bu ilişkienfekte ortağı vardı ise anında klamidya yeniden bulaşmışsa almak mümkündür .
Önleme /Çözüm

STD testi cinsel çekici bireyler için önemli bir yükümlülüktür cinsel ilişki, birden çok partnerle kadar yapmış özellikle de . Lateks prezervatif güvenli kalmak için iyi bir tedbir olsa da, onlar yanlış veya kırık kullanıldığı takdirde , diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar gibi klamidya ile enfekte almak mümkündür .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]