| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Chlamydia |

Sağlığı ve Hastalıkları

Mayo Clinic göre , klamidya , her yıl yaklaşık 4 milyon insanı etkileyen veAmerika Birleşik Devletleri'ndeen sık görülen cinsel yolla bulaşan biridir bakteriyel bir enfeksiyondur

Ne? KlamidyaTedavisi var . Klamidya tedavi etmek zor değil ama bazen hiçbir belirti ya da semptomları ile kaçabilir . Belirtileri

Hastalık KontrolMerkezi'ne göre , klamidya belirtileri genellikle maruziyetten bir ve üç hafta arasında görünür . İdrar yaparken erkek ve kadınlar için Semptomlar bir yanma hissi vardır. Chlamydia kadınlardafallop tüpleri kadar seyahat ve ilişki , mide bulantısı ve ateş sırasında karın ağrısı , ağrıya neden olabilir . Erkeklerpenis ve ağrılı, şiş testisucu etrafında kaşıntı ve yanma karşılaşabilirsiniz . Eğerpenis veya vajinadan anormal akıntı yaşarsanız bir doktora danışın . CDC ayrıca kadınlar ve çevresinde enfekte erkeklerin yarısında yüzde 75 hiçbir belirti göstermez ki .
Tedavi

Klamidya genellikle hap şeklinde gelir antibiyotiklerle tedavi edilir bulundu . Azitromisin bir doz bir günde Chlamydia tedavi olabilir veya doksisiklin ve eritromisin gibi ilaçlar beş ila 10 gün boyunca günde birkaç kez alınabilir. Bunlar klamidya içinen sık kullanılan tedaviler ve genellikle bir veya iki hafta içindehastalığı tedavi olabilir . Tedavisi gören tedavi kadar ,enfekte seks kaçınmak gerekir . Değilse ,enfekte kişinin kendisi veya onun ortağı enfekte veya reinfect olabilir .
Komplikasyonlar

Pelvik inflamatuar hastalık veya PID , yaklaşık yüzde 40 oluşur CDC göre tedavi edilmeyen klamidya olan kadınların . Pelvik inflamatuar hastalık, fallop tüpleri ve rahim dahilüreme organlarına geri dönüşümsüz hasara neden olur . Bu hasar ölümcül olabilir ,rahim dışında kısırlık ve dış gebelik veya gebelik neden olabilir . Kadınlar bel soğukluğu varsa HIV sözleşme beş kat fazladır . Klamidya komplikasyonları erkeklerde nadirdir ancak ağrı ve ateş yaşayabilirsiniz . Göz üzerinde bulaşıcı maddeler olan bir eliyle dokundu ise pembe göz gibi göz enfeksiyonları da sözleşmeli olabilir .
Chlamydia ve Gebelik

Klamidya geçebilir doğum sırasında bebeğe . Bu bebek sözleşme pnömoni veya pembe göz neden olabilir. Bir klamidya enfeksiyonu tedavi edilmezse zaman da erken doğumlara neden olabilir .
Önleme

bir kişinin klamidya tanısı ise , o olmuştur ki herkes uyarmalıdır cinsel bunlar test edilebilir , böylece temas ve gerekirse tedavi ararlar. Ancak oral seks gerçekleşti olsa bile, yine de chlamydia iletilebilir ve bazen boğaz bulunmaktadır. Klamidya kasılmasını önlemek içinen iyi yolu, cinsel davranış imtina etmektir . Hala cinsel etkinliklere katılan iseniz , ortaklarınınsayısını sınırlamak ve onların talimatlarına uygun olarak kullanıldığında chlamydiayayılmasınınönlenmesinde etkili olduğu gösterilmiştir lateks prezervatif kullanın .


sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]