| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Chlamydia |

Sağlığı ve Hastalıkları

Sen Chlamydia Varsa Nasıl Anlaşılır

Klamidya ,klamidya trachomatis bakterilerin neden olduğu bir hastalık ,en yaygın ve kolay tedavi cinsel yolla bulaşan biridir . Ancak, bu cinsel yolla bulaşan enfeksiyon tespit etmek zor olabilir . Klamidya ile enfekte birçok kez hasta aylar hatta yıllar boyunca belirti göstermez . Chlamydia hızlı bir şekilde tedavi edilmezse , bu sterilizasyon yol açabilir. Eğer herhangi bir endişe varsa bir sağlık uzmanına danışın . Bazı belirtiler klamidya gösterebilir . Talimatları 1. cinsel eşinizin sağlık farkında olun


. Ya da eşinize vermekbiri olabilirdi - Eğergeçmişte birlikte olmuş bir ortak pozitif cikarsa , sizehastalık sözleşmeli olabilirdi iyi bir şans var . Bir kliniğe gitmek ve kısa sürede test olsun .
2

üretra veya rektum deşarjı için izleyin . Busabah saatlerinde en yaygın , ancak kontrolsüz deşarj herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir . Iç çamaşırı herhangi bir rengi lekelenme unutmayın. Bu belirtienfeksiyon devam bile , gelip olabileceğini unutmayın; . Deşarj azalır sırfdoktor ziyareti ertelendi yok
3

idrar yaparken yanma içinuyanık olun . Bu Klamidyaen yaygın belirtilerden biridir . Işeme sırasında acı yanma gelip gidebilir . Yanma hissi artık mevcut olsa bile doktorunuza bakın.
4

test alın . Klamidya testi ağrısız ve hızlı basit bir idrar testi . Klamidya ve gonore hemtesti ekranlar . Chlamydia tedavi bir haftaboyunca alınan bir kaç antibiyotik hap şeklinde gelir . Bile teşhis konur önce Bazen klamidya tedavi edilir . Kendi test sonuçları gelmeden klamidya belirtileri gösteren hastalar sıklıkla klamidya ağızdan ilaç veriyoruz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]