|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri
Sağlığı ve Hastalıkları

Dumansız Tütün , Puro ve Borular Tehlikeleri

Sigara akciğer kanseri , kalp hastalığı ve pek çok solunum problemleri ile bağlantılı olmuştur . Bazı insanlar dumansız tütün ve enfiyeşeklinde sigara alternatifler açın . Diğerleri boruları ve puro duman . Ama hepsi kendi sağlık riskleri ile birlikte gelir . Tütün kullanımına tarafından emilen nikotinmiktarı değil , yeterince yüksek dozlarda , alındığı takdirde Nikotin Etkileri

Nikotin , tütün bir doğal uyarıcı , zehirli olabilir . Nikotinkullanıcı , ilk olarak sürekli kullanımı ile daha sonra rahat uyarı hissettiren bir bağımlılık yapıcı maddedir . Nikotin , özellikle yeni kullanıcılar ,kalp hızı yükseltir cilt sıcaklığını düşürür ve ekstremitelerde kan akışını azaltır . Kalp hastalığı ve inme bu artışın riskleri . Smoke
Tehlikeleri

tütün dumanı tüm formları çünküiçinde bulunan kimyasalların ana ve üzerindeki etkilerinin tehlikeli insan vücudu . Duman kansere neden olduğu bilinen kimyasal maddeler da dahil olmak üzere , binlerce sahip katran içerir. Tütün dumanında bulunan diğer kimyasallar siyanür , benzen , formaldehit , metanol, asetilen , amonyak, karbon monoksit ve nitrojen oksit bulunmaktadır.

Sigara dumanından bir sigara etrafında insanlar için sürekli bir tehlikedir. Onlar kendilerini Tütün sigara gibi içmeyenlerde sigara dumanına aynı kimyasallar nefes olabilir .
Dumansız Tütün

Dumansız tütün ince öğütülmüş veya rendelenmiş öyledir enfiye olarak kullanılan ya dayanak ve dişeti arasında yerleştirilebilir . Büyük tütün yaprakları da çiğnenebilir. Dumansız tütün yanmış olmasa da, yine de kansere neden olduğu bilinen 28 kimyasallar dahilaynı zararlı unsurları içerir . Tütün doğrudanağız veya burun mukozasındayumuşak doku maruz çünkü Aslında, bu ağız kanserine yakalanma daha büyük bir risk oluşturmaktadır .

Ulusal Kanser Enstitüsü ve diğer kamu sağlık kuruluşları yayınladı dumansız tütüntehlikeleri hakkında geniş bilgiler .
puro ve borular

Bazı insanlarduman doğrudan teneffüs değil çünkü puro ve boru sigara sigara daha güvenli olduğunu düşünüyorum kullanıcı tarafından . Puro ve pipo içen , ancak yine de tehlikelidir . Pipo ve puro tütün sigara daha az katkı olmasına rağmen , kansere yol açan maddeler ve diğer tehlikeli kimyasallar haladuman bulunur . Bu duman dudak , ağız ve boğaz kanseri riskinin artmasına yol açan bu kimyasalların yüksek konsantrasyonlardaağız arzeder , filtresizsigara içenlerin ağzına girer .

Ayrıca , boru ve puro tütündumanına sadece budur sigara içen ve ona etrafındainsanlar tarafından solunduğunda sigara , o kadar tehlikelidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]