|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri
Sağlığı ve Hastalıkları

Mandibula Kanser Tedavi

Çene kanseri alt çene kemiği etkiler. Oral caner Bu tür çene yayıldı ve diğer yakın organlarda büyüyebilir . Mandibula kanser tedavisi ihtiyaçlarını karşılamak için birlikte çalışan çeşitli sağlık bakım sağlayıcıları içerir . Tedavi Ekibi tedaviye

A multi - disipliner bir yaklaşım mandibul kanseri için yaygındır. Sizin sağlık ekibi , bir onkolog , cerrah , radyolog , bir beslenme uzmanı ve bir diş hekimi oluşabilir . Ekibin her üyesi tedavisi belli bir alanını denetleyecek. Tedavi planları vesağlık ekibi üyeleri hastaya göre değişir .
Kemoterapi

onkolog kemoterapi tedavi planı oluşturacaktır . Kemoterapi sırasında, kanser öldürücü ilaçlar tatbik edilecektir . Bunlar ya bir IV ile uygulanabilir veya bir hap olarak verilmiştir. Mandibula kanser tedavisinde , kemoterapi genellikle radyasyon tedavisi ile kombine edilir.
Radyasyon

bir radyolog radyasyon thereapy adminsters . Tedavi sırasında, radyasyon yüksek enerjili bir doz kanser hücrelerini öldürmek için kanser bölgesine doğru amaçlanmıştır. Hiçbir kanser hücreleri geride kaldığını sağlamak için ameliyat öncesi veya ameliyat sonrasıtümörün küçülmesine yardımcı radyasyon gerekebilir .
Cerrahisi

mandibula kanser kanser olduğu kemik , cerrahi her zaman bir seçenek değildir . Eğer ameliyat varsa, büyük olasılıkla hala kemoterapi veya radyasyon , ya da ikisine de ihtiyacınız olacaktır . Başlamadan önce ameliyatamaç mümkün olduğuncaetkilenen bölgelerden gelen birçok kanser hücrelerini ortadan kaldırmaktır .
Diş Bakımı

diş hekimi size herhangi bir diş sorunları tedavi gerekir tedavisi. Diş hekiminiz enfekte diş çıkarmak ve boşlukların bakmak isteyebilirsiniz . Doğru diş bakımı tedavi sırasında komplikasyonşansını azaltabilir . Mandibul kanseri için
Beslenme

Tedaviler meydan yemek yapmak yan etkileri olabilir . Sizin beslenme Eğer çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır . Doğru beslenme tedavisi sırasında önemlidir . Kötü beslenme yan etkileri daha da kötüleştirebilir ve komplikasyonlara neden olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]