| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Endoskopik Karpal Tünel Cerrahisi Nasıl Hazırlanır

Cerrahi genellikle karpal tünel sendromu içinkesin tedavi yöntemidir . Diğer tüm tedaviler en az bir yıl boyunca etkisiz olan varsa , doktorunuz durum için endoskopik cerrahi önerebilir . Bu ameliyat diğer türleri daha az invaziv olsa endoskopik karpal tünel ameliyatı için hazırlamak önemlidir . Endoskopik karpal tünel ameliyatı için nasıl hazırlandığını öğrenmek için okuyun. Talimatlar doktorunuz lokal veya genel anesteziyle olacak ise 1 öğrenin


. Ikinciameliyatsüresince uyku koyar iseeski sadeceoperasyonunalan uyuşur . Genel anestezi lokal anestezik daha hazırlanması için çok sıkı rehber var , bu yüzden size sahip olacak hangi bilmek önemlidir .
2

zaman kalktıktan hakkında patronunuz konuşun . Lütfen ameliyatı baskın taraftan olacak ve size iş de elleriniz ile çok sayıda iş yaparsan, dört haftaya kadar dışarı olabilir . Eğer non - dominant tarafta ameliyat olan ve iş biraz el işi içeriyorsa, sadece iki gün içinde geri olabilir .
3

olacak ilaçlarıntürlü içine bak kurtarma sırasında alarak . Eğer bu ilaçlardan herhangi birine alerjisi olmadığını ekstra emin olmak gerekir .
4

bir fizyoterapist bulun . Post- cerrahi fizik tedavi elinizi gücünü ve hareketini kurtarmak için çok önemlidir . Doktorunuz bazı iyi terapistleri önermek mümkün olabilir . İdeal fizyoterapist sizin gibi birisi , ama aynı zamanda el ve bilek fizik tedavi tecrübeli birisi olacak . Muhtemelen 1-2 ay boyunca bir veya iki kez bir hafta fizik tedaviye gidiyorum . O bir tek portalı veya iki - portal ameliyat yapıyor ise
5

cerrah konuşun ve öğrenin . Endoskopik cerrahi bilek içine bir kamera ile küçük bir boruekleme içerir . Cerrah ya bilek ve avuç bilek veya kesiler bir kesidenbir tüp sokacaktır . Bu ameliyat yapılabilir tam olarak nasıl anlamak için önemlidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]