| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Karpal Tünel Cerrahi gerekli olup olmadığını belirlemek için nasıl

karpal tünel cerrahisi gerekirsebelirtilerinşiddeti ve süresi değişebilir olduğundan, belirlemek gerekir . Bozukluğu için çeşitli cerrahi olmayan tedaviler , herhangi bir cerrahi işlem taşıyanriskleri olmaksızınağrı ve rahatsızlık etkili rahatlama sağlayabilir var . Talimatlar 1 buz paketleri ile karpal tünel sendromubelirtileri azaltmak için deneyin


. Bu etkili rahatlama sağlamak değilse , böyle splintlemenin gibi daha agresif bir cerrahi olmayan tedavi düşünün .
2

bileklerini splintleme hakkında doktorunuza danışın . Uyurken belli bir pozisyondael ve bileklerini tutarak , splintlemebelirtilere nedensinirler üzerindekibaskıyı azaltabilir . Bubelirtileri azaltmak değilse , daha etkili tedavilere geçmek zorunda olacaktır .
3

bir chiropractor bakın. Doğru uyum içinde ön kol ve bilekkemikleri tutarak ,karpal ligamanmedian sinir üzerine uyguladığıbasınç azalır. Kayropraktik bakımsorunu çözmek için başarısız olursa , diğer tedavi seçenekleri denemek zorunda kalacak .
4

ilaç alın . Özel durumuna bağlı olarak ağrı rahatlatmak için reçete anti - inflamatuar ilaçlar almak mümkün olabilir . Doktorunuz belirtileri hafifletmek için karpal tünel içine kortikosteroid enjekte edebilir . Bu sonuçları elde etmek için başarısız olursa, cerrahi düşünün gerekebilir . Size tedavinindiğer ortak yöntemler işe yaramadığında ise
5

uygulanabilir bir seçenek olarak cerrahi düşünün . Cerrahi etkili olmasına rağmen ,prosedür diğer seçenekler başarısız bir son çare olarak görülmelidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]