| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni ciddihastanıngerçeği değiştirebilecek bir zihinsel zayıflatıcı bir hastalıktır

Nasıl Şizofren annesi ile yaşamak için . Şizofrenler akıllarını sürekli mekanlara vedış dünyada var olmayan sesler tarafından kesintiye olabilir . Buhasta için rahatsız olabilir değil sadece , o bir anne , özelliklehastanın sevdiklerinize görev olabilir . Ama biraz bilgi ve sabır ile, bir şizofren annesi ile yaşamak için öğrenebilirsiniz . Şizofrenik Anne Yaşıyorum Nasıl
Talimatlar
1 annen olan şizofrenininbelirli tip kendinizi eğitin


. Genel olarak , şizofreni olumsuz anlamlı şekilde bir kişinin zihin ve sosyal becerilerini etkileyebilir . Paranoid şizofrenler bazı normal sosyal durumları onları almak için tasarlanmış olduğunu düşünmek eğilimindedir . Obinayı terk etmeden önce birileri tuzak onun için komplo sanki Örneğin, bir kütüphanede sessiz bir konuşma , bir şizofrenik görünebilir . Senin şizofren annenin yaptığışekilde davranıyor anlayış neden olarak, tepkiler ve reaksiyonlar olumlu değişebilir .
2

annenin düzenli bir program onun için reçete herhangi bir ilaç alıyor emin olun . Anneni küçümsemek değildir mutabık kalınan bir rutin kurarak bunu , ama onuilaç önemini anlamamıza yardımcı olur . Ilaç tüm yönleriyle , özellikleyan etkileri konusunda kendinizi eğitin . Şizofreni için bilinen bir tedavisi olmadığından , ilaçlarbelirtileri ile baş yardımcı olmak için tasarlanmıştır .
3

şizofrenlerin aile üyeleri için bir destek grubuna katılın . Destek grubu çevrimiçi karşılayan bile, benzer durumlarda olan kişiler ile bağlayarak stres rahatlatmak yardımcı olabilir . Ayrıca bazı sorular cevap almak ya da yeni başa çıkma tekniklerini öğrenmek , evde gerginliğin hafifletilmesi olabilir .
4

annen için her şeyi yapmaya çalışmıyorum bağımsızlığını cesaretlendirin . Bazı şizofrenler onlargerçek dünyada düzgün olamaz gibi hissederek , onların dünyasında sıkışmış hissedebilirsiniz . Gerçekçi konuşmak gerekirse , şizofren bir sabit zaman istihdam tutma var. Ama annen kendi üzerinde günlük görevleri yerine getirmek yardımcı olarak , kendi bazı stres rahatlatmak olabilir .
5

Kendiniz için bir hobi ya da güvenli stres rahatlama çıkış bulun . Eğer sürekli şizofren annenin dikkat çekmek ve onun güvenliğini sağlamak içinihtiyacı hissedebilirsiniz , ama aynı zamanda dinlenmek için hak ediyor. Rahatlatıcı ve şarj dışarı yanma sizi tutabilir , şizofrenik aile üyelerinin bakımı beri bazen tam zamanlı bir iş gibi hissedebilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com