| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni tedavisi

Şizofreninüfusunun yaklaşık yüzde birini etkileyen bir ruhsal hastalıktır . Ortak belirtileri halüsinasyonlar , dağınık konuşma , duygu eksikliği ve hezeyanlar vardır . Ancak bu durum var her onunla eşsiz bir deneyime sahiptir . Belirtileri hafif ve geçici gelen şiddetli yaşam boyu ve yıkıcı arasında olabilir . Çünkü bu varyasyonlar , tedavi planları da kişiden kişiye farklılık gösterir. Bunlar genellikle tedavi, ilaç , destek ve beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleriortak öneriler içermektedir . İlaç

İlaç şizofreni hastaları için bir tedavi planınınen önemli parçasıdır . Antipsikotik ilaçlar, halüsinasyonlar , paranoya , sanrılar ve psikotik gibi semptomları azaltmak veya ortadan kaldırmak için kullanılır . Antidepresanlar ve duygudurum dengeleyiciler de sık sık yaşam kalitesini artırmak için verilir . Bir birey için olan ilaçların en iyi kombinasyonunu bulmak çok deneme ve hata . Daha etkili ilaçların sürekli olarak geliştirilmektedir .
Terapi

Terapi ayrıca şizofreni , son zamanlarda teşhis veya ağır vaka var özellikle isteyenler insanlar için önemlidir. Hastanın düşünce kalıpları ve davranışları üzerinde duruluyor Bilişsel davranışçı terapi , bu durum için en etkilidir. Profesyonel , halüsinasyonlar ile ilgili kararlar , başa çıkma becerilerini geliştirme ve basitçe .
Beslenme

şizofrenide beslenmeninrolü

halen çalışılmaktadır . Ancak, araştırmalar sağlıklı bir diyet , özel takviyeleri ile birlikte , şizofrenibelirtilerini azalttığını göstermiştir . GeorgiaTıp Fakültesi araştırmacıları tarafından yapılan bir araştırma, antioksidan vitamin ve omega - 3 esansiyel yağ asitleri olumlu bir etkiye sahip olduğunu göstermiştir . Bazı diyetler tamamenhastalık tedavi olduğunu iddia olmasına rağmen , bu bilimsel olarak kanıtlanmış değildir . Şizofreni
Destek

Bireyler iseniz sevdiklerini olması gerekir hastalık hakkında eğitim ve destek sunmak için hazırız . Aile üyeleri alay etmek değil , nasıl bir psikotik atak olan , ve nasıl bir yapı ve cesaret sağlamak için birisiyle konuşmak öğrenerek yardımcı olabilir . Şizofrenitedavisinde destek grupları ile ilgili Başlarken şizofreniye yanı sıra bakıcılar insanlar için yararlı olabilir .
Yaşam

Bölüm bu olacak bir yaşam tarzı geliştiriyor ruhsal hastalıksemptomları en aza indirmek yardımcı olur. Bu , stresli durumlardan kaçınmak için çalışıyoruz bol uyku ve alkol ya da uyuşturucu kullanarak anlamına gelir . Bireyselşizofreniyi ağırlaştırmak değil , bir hobi yer almak için çok yararlı olur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com