| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofrenide Psikososyal Tedavi

"Şizofreni" terimi İsviçreli psikiyatrist Eugen Bleuler tarafından icat edildi . Şizofreni belirtileri halüsinasyonlar , sanrılar , tuhaf eylemler , tutarsız konuşma ve çeşitli etkinlikler eksik ilgi bulunmaktadır . Psikososyal tedavi rehabilitasyon , psikoterapi , aile eğitimi ve kendi kendine yardım yöntemleri bir kombinasyonu yoluylazihin, duygu ve olgunluk düzeyini geliştirme , sosyal anlamda şizofrenik bir psikolojik gelişimi için izin verir . Gibi Seroquel ve Geodon gibi rehabilitasyon

anti - psikotik ilaçlar şizofrenibelirtileri tedavi etmek için kullanılır . Ancak, şizofrenininaltında yatan nedenleri ortadan kaldırmaz . Olmayan çeşitli tıbbi müdahale hizmetleri sunarak , rehabilitasyonsorununköküne araştırır . Mesleki danışma yoluyla , hasta kendini tanımlamak ulaşmak için öğrenmek ve onlara ses kariyer kararları için gerekliolgunluğa geliştirmeye yardımcı , kendi ortamında tatmin edici ve gerçekçi rolleri bulmak için nasıl öğretilir . Iş eğitimi , problem çözme , para yönetim becerileri , toplu taşıma kullanımı ve sosyal beceri eğitimi ( başkaları ile etkileşim ve iletişim ) rehabilitasyon bulunuyor . Hastalarınrehabilitasyon programı tamamlamak, daha iyizihinsel kurum dışındadış dünyada yaşayan işlemek için orada donatılmıştır . Ilaçlar ile kombine edildiğinde
Psikoterapi

Psikoterapi en etkili psikotik belirtilerin hafifletilmesi için . Psikoterapi , sadecehasta ve bir ruh sağlığı uzmanı mevcut güvenli ve kontrollü bir ortamda, yapılır . Iç düşünceleri ve empatik profesyoneller duygularını bırakarak , hastaların durumlarını anlamak ve onunla başa çıkmak için öğrenmek başlar . Bilişsel davranışçı terapi ile , psikoterapi gerçeklikten fantezi ayırmak için nasıl hasta öğretir , ve pozitif düşünce ve davranışlar sergilemek için kendi çarpık düşünce kalıplarını değiştirmek için öğrenirler .
Aile Eğitimi

Ruh SağlığıNew York Eyalet Ofisi ruhsal bozukluklar muzdarip yetişkinlerin dörtte biri için tahmini üçte biri aileleri ile yaşamak değinir . Şizofren bir hasta bir kurumdan taburcu ve ailesininbakımı konulduğunda , aile üyelerigeçişi nasıl işleneceğini bilmeniz gerekir . Onlarayaktan ve aile üyeleri mevcut aile hizmetlerini kullanarak nükseden hastanın şansını en aza indirmek için yöntemler bulma , mümkün olduğuncadurumu hakkında çok bilgi sahibi olmalıdır . Şizofreni hastalarının bakım Tüm programlar aile eğitimi hizmetlerini sunuyoruz .
Kendine Yardım

Kendi kendine yardım grupları diğerleri ile bağlamak içinşans ileşizofreni ve ailesini sağlayabilir benzer bir durumda . Bu gruplar aileleri biraraya getirmek ve araştırma , hastane ve toplum tedavi hizmetleri için savunucuları olarak hizmet verebilir . Bu tür kendi kendine yardım olanakları geniş bir dizi için Sesler Ağı , Schizophrenia.com ve Kendi Kendine Yardım Kaynak Çevrimiçi Rezervasyon ( bkz. Kaynaklar ) İşitme olarak çevrimiçi kaynaklara alır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]