| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Artıları ve Eksileri Seroquel

Seroquel bi - polar bozukluk ve şizofreni tedavisi için ağırlıklı olarak kullanılan bir antipsikotik ilaçtır . Bazı durumlarda, Seroquel lityum ya da iki kutuplu bozukluk kasalı belirtileri korumak yardımcı olmak için divalproeksle ile karıştırılır. Uyarılar

AstraZeneca göre --- Seroquelyapımcıları --- bunama tanısı yaşlı hastalarda ölüm riski vardır . Seroquel de bazı hastalarda intihar düşünceleri artışa neden olduğu gösterilmiştir.
Yan Etkileri

en sık görülen yan etkileri bazı kabızlık , kilo artışı , ağız kuruluğu , uyuşukluk , yüksek kan şekeri , konuşma ve mide zorluk .
uyku bozuklukları

Seroquel sık sık uykusuzluk ve diğer ciddi uyku bozuklukları ile yardımcı olmak için kullanılır . Seroquel etkilerinden biri olan uyku hali . Seroquel uyku bozuklukları olan hastalar için reçete için tasarlanmamıştır , ancak genel olarak bu amaç için kullanılmaktadır.
Effects

Seroquel bi- polar ve şizofreni hastası yardımcı olmuştur 10 yıldır . Bi - polar bozukluğu , Seroquel gibi yarış düşünceler ve sinirlilik gibi belirtiler azaltır . Şizofreni hastalarında , bu paranoya ve şizofreni kaynaklanan diğer belirtileri en aza indirir .
Çekilme

Seroquel birçok diğer psikotik ilaçlar gibi bazı insanlar için güçlü bir yoksunluk belirtileri neden olacaktır . Bu belirtiler paranoya , depresyon ya da intihar düşünceleri içerir . Yavaş yavaşdoz azaltılarakilaç kapalı hastalarda ween Çoğu doktor .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com