| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Anksiyete Fiziksel Belirtileri

Anksiyete sık sık bu türilk defa kamu bir konuşma yapmak ya da yeni bir tanıdığı ile bir tarih oluyor gibi stresli ya da rahatsız edici olay , tepki olarak ortaya çıkar huzursuzluk genel bir duygu ifade eder . Bir kişi herhangi bir anda hissettiği kaygıderecesi , kendi arka plan veçıkan mizaç büyük ölçüde dayalı bireysel bir sorundur . Anksiyete güvenilir bir yönü ise,ilişkili fiziksel belirtileri ne olursa olsun kökenli , süre veya gücü, bir dizi yolla , genellikle tedavi edilebilir olmasıdır. Genel Belirtileri

anksiyete bir ayırt edici özelliği, tek tek hastaları aşırı sinirlilik , büyük üzüntü ve öfke gibi irrasyonel artan duygusal tepkiler yanı sıra , göstermek fiziksel belirtilerinçok çeşitli olduğunu. En sık yorgunluk , uyuma güçlüğü , odak ya da konsantre bir yetersizlik , tekrarlayan baş ağrısı , terleme, kontrol edilemeyen titreme , gergin kasları ve bulantı sayılabilir.
Atak

Panik anksiyete bireyler arasında değişen belirli bir kaynama noktası artar ,sonuç bir tam şişmiş panik atak olabilir . Yoğun ve görünüşte durdurulamaz ajitasyon Bu olay sırasında , hastaları gibi titreme ve terleme gibidaha önce bahsedilen fiziksel belirtilerin bazıları , yanı sıra , boğulma hissi gösterebilir , sıcak veya soğuk , oryantasyon bozukluğu , baygınlık ve kalp atışı hızlandı yanıp söner .

anksiyete Bozuklukları

terimdir " anksiyete bozukluğu " Yaygın Anksiyete bozukluğu , Obsesif - Kompulsif bozukluk , Panik Bozukluk , Post - içeren ruhsal hastalıklar bir grup anlamına gelir travma Sonrası Stres Bozukluğu , Sosyal Anksiyete Bozukluğu ve fobiler çeşitli. Nedensellik ve görünüm farklı olsa da , tüm pay biri eşsiz özelliği : Gerçek ya da hayali uyaranlara yanıt olarak aşırı ve huzursuzluk kalıcı duygular. Genellikle depresyon ve madde hem alkol ile bağlantılı , bu tür bozuklukları çok sık hale önce tartışılan gibi çeşitli ilişkili belirtiler kadar tespit etmek genellikle zordur .

Birçok Nedenleri anksiyete deneyime sahip bireyler nedeniyle normal yaşamında ortayaçeşitli stresli olaylar sonucu altındabasınç doğrudan vardırfiziksel belirtilerin . Bu genel eğilim stres birincil anksiyete bozuklukları vetakip eden belirtilerinortaya çıkması faktör , hem de olduğuinancını destekler . Bir orantısız stresli yaşam olayı çöktürmek veya bir anksiyete bozukluğuna yol ve insanlar her gün karşılaşmatipik sorunlar böylece tepki daha şiddetli fiziksel belirtilere isteyen , bir anksiyete bozukluğu olan bir kişi için daha büyük ve daha acil önemini alabilir yapabilirsiniz .

Tedavi

anksiyete kaynaklananfiziksel belirtiler içinuygun çarebireysel vebelirti bağlıdır . Sürekli baş ağrısı muzdarip olanların başlangıçta üretilen veyastres arttısorunla mücadele için ağrı kesiciler ve danışmanlık bir arada fazla yarar olabilir iken Örneğin, bazı baş ağrısı , basit bir ağrı kesici ile tedavi edilebilir . Aynı bir anksiyete bozukluğu tanısı bireyler için geçerlidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com