| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Anksiyete Bozukluğu için besinler

Anksiyete bozukluğu olan kişiler için farklı gıdalar ile Deneme ve yanılma var kesinlikle neden ya da anksiyetedüzeyini artırabilir gıdalar tetikleyebilir olduğunu göstermiştir . Kafein , nikotin , uyarıcı ya da koruyucu içeren gıdalar bütün olumsuz bir anksiyete bozukluğu muzdarip bir etkiye sahip olabilir . Öte yandan , anksiyete düzeyini azaltmak ya da tamamen saldırılarını engellemek için gösterilmiştir gıdaların çeşitli vardır. Serotonin

Serotonin ruh hali içinvücudun birincil kimyasal regülatör ve serotonin sürüm, fındık , zeytinyağı ve balık gibi iyi yağtüketimi teşvik edilebilir . Bir kez tüketilen ,vücut daha fazla serotonin yayınlayacak ve bu sizin ruh halinizi hafifletmeye yardımcı olacaktır .
D vitamini

doğal yağlı balıklarda meydana gelen ve süt , D vitamini ilave etti şüphesizen azından önemli bir anksiyete saldırılarınönlenmesinde vitamin ya , bunların yoğunlukazalması olduğunu. Ancak, yutulur D vitamini ( ya da ek şeklinde alınan ) kullanışlı bir seviyeye vücudunuzdakivitaminmiktarını artırmak için gitmiyor . Bunun için halagüneşe maruz kalma 15 dakika , haftada birkaç kez gerek .
Folik Asit

değerlendirdiğimizde beyin gıda , folik asit için önemlidir düzgün çalışması içinbeyin . Araştırma folik asit eksikliği anksiyete, yorgunluk ve depresyona neden olduğunu göstermiştir ; bu nedenle, folik asidin tüketilmesi için gereklidir. Bu ıspanak , lahana , tam tahıllı ekmekler , kuru fasulye ve meyve gibi gıdalarda doğal olarak bulunabilir .
B vitaminleri

vitaminleri B - 1 , B - 3 , B - 6 ve B - 12 , tüm anksiyete muzdarip olanlar için gereklidir . Anksiyete bozukluğu ile ilişkili" yüksek ve alçak" azaltılabilir böylecebeyin ve vücut , sinir sistemi düzenlilik , yanı sıra tutarlı hormon regülasyonunu sağlamak için bu vitaminlerin yeterli miktarlarda düzenli kaynaklarına ihtiyaç duyarlar . Bu vitaminler kuru fasulye , kepekli tahıllar , balık , domuz eti , yumurta ve süt ürünlerinde bulunabilir .

Önce herhangi başlamadan sağlık uygulayıcısı danışın Uyarı yeni diyet . Meyve, sebze , yağsız protein ve kepekli tahıllar çok çeşitli yemek gerektiriyorsa tümbesinlerin dengeli bir kombinasyonu ile vücudunuzun sağlamak gerekir . Eğer yeterince almıyor gibi zararlı olabilir herhangi bir ek çok tüketen gibi , önce doktorunuza danışın , diyet takviyeleri eklemek için karar vermelidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com