|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları
Sağlığı ve Hastalıkları

Travma - Tabanlı Kimyasal Bağımlılık Tedavi Yaklaşımları

travma bazlı kimyasal bağımlılık tedavisi yöntemleri gerçekten olursa olsun onun nedeni kimyasal bağımlılığın tedavisinde kullanılanyöntemleri daha farklıdır . Kimyasal bağımlılık ve en etkili tedaviler konusunda çok spekülasyon ve tutum farkı vardır . En çok bozukluğun tedavisinde çok az etkinliği olan bir yıl için de olsa , tedavi için birkaç farklı yaklaşım olmuştur. Travma bazlı kimyasal bağımlılık , ancak, bilişsel davranışçı terapi mevcut tedavininönde gelen ve en etkili biçimi haline gelmiş gibi görünüyor . Bireyler, kendilerini umutsuzluk bir psikolojik devlet "sıkışmış " almak için neden ( örneğin bir araba kazası , tecavüz , cinayete teşebbüs gibi ) travmatik bir olay karşılaştığınızda Tanımı

Travma - bazlı kimyasal bağımlılık olur . Travma sonrası stres bozukluğu ( TSSB ) , bu mükemmel bir örnektir . Bu olayları yaşamaya Bireyler önceolay gibi çalışmaya çoğu zaman mümkün değildir . Terapi bu kişiler için bir zorunluluktur , ve hatta tek başına etkisiz kanıtlayabilirim . Hastalar genellikle tedavi kendi sorunlarını görüşmek için izin verirkenacı anıları hafifletmek için ilaç ve terapi bir arada verilir . Bazıları için ise, bağlı parasal veya diğer nedenlerle , tedavi bir seçenek değildir . Bu kişiler bir doktora ya da onlara hayatları ile baş yardımcı olmak için diğer yasadışı maddeler kullanarak aldığınız ya kötüye ilaç yatkındır . Bu maddelerin bağımlılık genelliklesonucudur .
CBT olarak adlandırılan
Bilişsel Davranış Terapisi

Bilişsel Davranış Terapisi , bir tedavi yaklaşımı olduğunu , nacbt.org göre , " düşüncelerimiz neden olduğufikrine dayanmaktadır bizim duygu ve davranışları , insanlar, durumlar ve olaylar gibi değil, dış şeyler . Bu gerçeğinfaydası biz /hissediyorum düşünüyorumbiçimini değiştirmek olduğunu iyi hareket biledurum değişmez . "Tüm terapi gibi, ancak , hemen bir tedavi değildir , ve o değiştirmek için onuhasta ile sorunları ile çalışmak ve , özünde , yardım veya rehberlik böylece yetkin bir terapist ile zaman ve tutarlı seans gerektirir onun yolu düşünme .
Detoks

bireysel yaşanıyorkimyasal bağımlılıkekstremite bağlı olarak , TCMB genellikle acil seçenek olmayabilir . Dertli eroin veya diğer uyuşturucu , ya da yaşamı tehdit edici olabilir Xanax , çekilme gibi anti - anksiyete ilaçları gibi yasadışı uyuşturucu kullanıyorsa ,hemen endişe olur . Hasta " detoks " veya yavaşçamerkezi sinir sistemine bir şok neden olarak ,ilaçlar kapalı sütten gerekir .
TCMB Yolunda İlerliyor

kez hasta detoxed ve aslında süreklimadde üzerinde olmak değil güçlü bir duruma getirilir , TCMB başlayabilir . Bu, tek bir tedaviye dirençli ise, bu kesinlikle etkili olmayacak , ancak, söz önemlidir . Tüm terapiler söz konusu olduğu gibi, hastanın tedavi geçmesi zorunda değiştirmek isteyen ve olmamalıdır. O dayanıklı ise,tedavi işe yaramaz ve nüks olasılığı yüksektir .
Tedavi Etkinliği

TCMB obsesif kompulsif içinen ( ve muhtemelen sadece ) etkili bir yöntemdir hastalar bunları sürekli ve hayatlarını bozan bir noktaya sağlıksız davranışları tekrarlamak neden yinelenen düşünce ve fikirler var hastalıktır. Travma farklı değildir . TCMB olarak ,terapist hayatında bu acı durumu neden olmuştravmatik olay (lar ) ile ilgili düşüncelerini gidermek içinhastayı alma yolunda çalışacaktır . Bir kez tanınan ,TCMB terapist " trenler " farklı düşünce kalıplarını dayatmak yardımcı cause.CBT terapistleri de kendi hastaları ile "alanında" çıkmak bilinmektedirolay (lar ) ve anksiyete angst anılarını mücadelehasta stresli senaryolar . Bir hasta bir araba kazası ve o vefat ile olan birisi olsaydı Örneğin, o sürüş hatta sadeceyolda olmanın bir korku gelişebilir . Terapist sonra tüm onlargeçirdiklerizamanla artış /azalış olarak onu oranı onu kaygı seviyelerine sahip , birliktearabada onunla götürmek istiyorsunuz " sorunlu bölgeye . "

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]