| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | migren |

Sağlığı ve Hastalıkları

Postpartum Migren Hakkında

Migren saatler hatta günlerce sizi alıkoymak olabilir ızdıraplı baş ağrısı vardır . Bunlar sesi tahammül hatta yanıp sönen ışıklar ve kör noktalar gibi garip görme engelli yaşamak mümkün , Işığa duyarlı olmasına neden olabilir . Gebelik migren nedenvücuttaki kimyasallarındüzeyleri artar , çünkü doğum sonrası migren özellikle şiddetli olabilir . Fonksiyon

migrenana nedenlerinden İki stres ve östrojen düzeyleri değişen vardır . Doğumdan kısa bir süre sonraüçüncü trimesterde ve östrojendramatik düşüşünsonunda bir kadının vücudunda östrojendüzeyi yüksek şiddetli migren neden olabilir . Bir çocuğundoğum güzel ve harika bir şey olsa , obeden ve kadınlarınruhsal durumu üzerinde oldukça streslidir. Bunun bir sonucu olarak , östrojenhızla değiştirme düzeyi , şu anda da doğum sonrası migren adlandırılan , şiddetli migren tetiklemek için olasıdır.
Önemi

ki, doğum sonrası migren mutlaka genellikle kronik bir durum olduğunu göstermez . Eğer gebelik öncesi migren eğilimli olmuştur, omigrensıklığıgebelik sonra kısaca artması olasıdır . Hormon düzeyleri stabilize Ancak, bir kez , büyük olasılıkla normale dönecektir ve birçok durumda kronik migren gerçekten kadar kolay olabilir .
Türleri

Postpartum migren benign veya yaşamı tehdit edici olabilir . Neyse ki , hemen hemen tüm doğum sonrası migren huyludur ve zamanla kaybolacak . Eğer vizyon değiştirir ya da solmaz şiddetli ağrı varsa iç kanamayı işaret gibi Ancak, doktorunuza danışmalısınız .
Etkileri

Postpartum migren düzenli migren karakter benzer. Tek gerçek fark çünkü çocuğundoğumundan nedeniyle östrojen düzeyleridramatik değişikliklerin zaten hassas oldukları için tetiklemek için kolay olmasıdır . Postpartum migren birkaç gün birkaç saat sürebilir , ve şiddetli baş ağrısı , ışık ve ses ve zorluk

iyi .
Önleme /Çözüm yoğunlaşarak duyarlılık eşlik postpartum migren önlemek için bir yol onları nedentetikler kaçınmaktır. Bazı kadınlar için, bu çikolata veya kabuklu deniz hayvanları vazgeçmek anlamına gelebilir . Diğerleri parlak , yanıp sönen ışıklar kaçınmak gerekir . Bunlar günlük hayata müdahale başlıyor eğer Postpartum migren beta - bloker ve hatta anti - depresanlar ile tedavi edilebilir . Bazı kadınlar bile , bu baş ağrıları hafifletmek için östrojen replasman tedavisi kullanmak , ama bu yüzden sizin için en iyi tedaviyi geliştirmek için doktorunuz ile yakın çalışmak emin olun diğer sağlık zorluklar yaratabilir .


, o zaman bir doktora danışmak gerekir . Onlar olasılıkla vücut Hamile kalmamak için reacclimated olur gibi solacak zararsız doğum sonrası migren olsa da , tekrarlayan migren , beyin tümörleri ve diğer hayatı tehdit eden sağlık sorunları gibi daha ciddi durumlara işaret edebilir . Basit bir MRI veya CAT taraması ve bazı rutin kan çalışma tüm bu kadar açık olacak , ve sonra da yeni doğan zevk geri alabilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]