| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Head sinüs boşlukları teşhis için nasıl

Tekrarlanan baş ağrısı , yüz veya baş keskin ağrılar , dişlerin üzerinde bir sönük ağrı , sürekli boğaz ağrısı , sürekli kötü nefes ve altında ve gözlerinin üstünde basınç sinüs problemleri tüm işaretler vardır . Bu belirtiler genellikle diğer sağlık sorunları taklit ve bu ağrınınnedenini belirlemek için bazen zor olabilir . Burada sinüs boşlukları ile ilgili sorunları teşhis etmek için nasıl. Mirror
El feneri
ihtiyaç vardır Daha Talimatları sinüs boşlukları bulunduğu 1 öğrenin


göster . Birçok kişikafasındasinüs boşlukları uzatmak ne kadar öğrenmek için şaşırırlar . Birkaç santim ve bazı kişilerde ,alnınkenarındaeğri neredeyse tümyol kadar uzanan iki taraftakaş kemiğinin üzerinde bulunan alnınıza sinüs boşlukları , vardır . Hemen hemen aşağı çenenin üstgöz altında kadar uzanır , ve burnun her iki tarafında sinüs boşlukları da vardır . Tabii ki, sinüs boşlukları burnunuzun içinde de vardır ve onlar gözlerinin arasında kadar uzatabilirsiniz .

Kafasındasinüs boşluklarınınbüyüklüğü enfeksiyonlar , tahriş ya da diğer sinüs problemleri ağrıya neden olabilirnedeni başın çok farklı alanlarda .
2.

ağrı veya sorunlarınızsiteyi düşünün . Bir sinüs boşluğuna yakın mı ? Alnına ağrı ,başınönünde meydana gelen baş ağrısı , sinüs sorunlara neden olması muhtemeldir . Gözler arasında veya elmacık kemikleri boyuncagözlerinin üstünde veya altında basınç , aynı zamanda sinüs problemleri belirtileri vardır . Bir diş ağrısı benzer hissediyor bile ağrı aslında sinüs problemlerinin bir belirtisi olabilir .
3

sinüs boşlukları hissedin . Bu bir enfeksiyon , sinüs boşlukları içinde bir alerjik reaksiyon ya da başka bir sorun olup olmadığını söylemek içinen kolay yollarından biridir . Iki parmak kullanarak , hafifçe alnınıza , yanaklarınıza ve göz arasındaki basınç uygulayın . Eğer hassasiyet , ağrı veya şişlik hissederseniz,ağrıçene hattı yakınında ise

. Eğer bir sinüs enfeksiyonu veya sinüslerin diğer sorun büyük olasılıkla , ya da bir diş ağrısı var sanki karşılaştırmak , hissediyor Eğerdiş dokunduğumdasinüs boşluğuna yakın yüzünüze dokunmayın ve ağrıfark . Ağrısinüs boşluğuna yakın ölçüde büyük ise , büyük olasılıkla bir sinüs sorundur . Günlük faaliyetleri engel oluyor ağrı varsa

sağlık sağlayıcınıza danışın .
4

bir nazal akıntı sahip olup olmadığını , burnunuza herhangi mukus veya tıkanıklık olup olmadığını gözlemleyin vemukus berrak olup olmadığını .

ağzınızı kapatın ve burnunuzdan derin bir nefes alın . Burnunuzdan nefes herhangi bir tıkanıklık ya da zorluk var mı ? Tıkanıklık veyageçişleri engelleyerek mukus var mı ? Açıktır , amahava geçmiş acele olarak bir yanma hissi yaşayabilirsiniz ? Eğer bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı verdiyseniz , bu bir sinüs enfeksiyonu veya diğer sinüs sorunu muhtemeldir .

Ayrıca,mukusrengi gözlemlemek , biraz iğrenç olmasına rağmen. Burnunu vedamlama veya mukus , berrak , beyaz , sarı veya yeşil olup olmadığını belirlemek . O sarı veya yeşil ise, bir sinüs enfeksiyonu olması çok muhtemeldir . Normal mukus şeffaf veya beyaz.
5

belirtilerinzamanlaması izleyin. Eğer baş veya yüzün bir tarafında ağrı , ya da bir boğaz ağrısı ile birliktesabah uyanmak veacı bir sıcak duş sonra veyasabah ilerledikçe azalır varsa, sinüs boşluklarının ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, iyi bir şans var kafa . Mukus veya drenaj üzerinde uyuyordum başınızın veya yüztarafında toplama vegece boyunca tahrişe neden boğazını aşağı damlayan .

Belirtilersabah fark değilseniz , ancak öğleden sonra kötü olsun , bu tür stres veya hastalık gibi bir başka neden , semptomları yaşıyor olabilirsiniz , ancak aynı zamanda çünkü alerji olabilir .

birkaç gün boyuncagünün etkinliklerini yazın , nerede izleme belirtileri görünmeye başladığı zaman ne yaptıklarını , ve . Sinüsler açık hava faaliyetlerinden sonra , ya da bir aile evcil hayvan ile zaman geçirdikten sonra ağrıya neden ise, bu nedeniyle alerji sinüs problemleri yaşıyorsanız mümkündür .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com