| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Fiziksel Hareketsizlik Risk Faktörleri

Fiziksel aktivitevücudun sistemlerinin düzgün çalışmasını sağlamak için gereklidir. Kan dolaşımı , doku ve hücre rejenerasyonu , sindirim ve sağlıklı organ fonksiyon tüm düzenli fiziksel aktivite bağlıdır . Fiziksel aktivite olmadankan yataklarının birikimi vücudun Arteryel ve sonuç olarak beyin, kalp , akciğer, karaciğer ve böbrekler de dahil olmak üzere vücudun organları , tıkanmaya neden olan , meydana gelir. Bu genellikle ciddi hasara neden , bu organların ve damarişlevinde bir arızaya neden olabilir . Yan Etkiler

kalbinişlevivücudun sistemleriningeri kalanıuygun çalışmayı sağlamak için gereklikan akışını sürdürülmesi için kritiktir . Fiziksel aktivite yetersiz ise ,kalbe kan arzarterlerde kalsiyum , kolesterol ve yağlı maddelerin birikmesikalp düzgün çalışmamasına neden olabilir , ortaya çıkabilir . Bu damar sertliği (damar hasarı) , hipertansiyon ( yüksek kan basıncı ) , yüksek trigliserid , HDL kolesterol ve diyabet düşük seviyelere yol açabilir .
Diğer Yan Etkiler

uygun kan akışının olmaması bütünlüğünün korunmasında önemli olan solunum sistemi (akciğer ) , merkezi sinir sisteminin (karaciğer) ve hücreleri yeniden üretmek için vücudun genel yeteneği ve doku da dahil olmak üzere , hem de vücudun her fonksiyonunu etkileyecek kas ve kemikleri . Sağlıksız bir dolaşım sistemi sık sık anevrizma , felç ve hatta koma veya felç yol açan , hem debeyninfonksiyonunu etkileyebilir . Tüm bu koşullar , aynı zamanda düzenli fiziksel faaliyette .
Sağlıklı Fiziksel Aktivite

Temel türleri, yürüyüş , bisiklet , ev işleri , bahçe , golf , yüzme üzerinde yavaş sürmek ve hatta dans gibi günlük faaliyetleri içerebilir . Bu faaliyetler , bir düzenli olarak yapılan , " düşük darbe " ve zorlama bir büyük bir ihtiyaç yok, ama yine de yeterli kan akımı ve organ fonksiyonunu koruyacaktır . Sağlık veyabireyin yaşına bağlı olarak , bu faaliyetler gibi tempolu yürüyüş , hafif koşu ve daha yoğun bisiklet gibi , etkisini en üst düzeye çıkarmak için yoğun olabilir . Fiziksel Aktivite
Yükseköğretim Düzeyleri

fiziksel zorlamadüzeyinin artırılması

de vücut fonksiyonlarınınverimliliğini artırabilir . Güvenli bir şekilde zorlama yüksek düzeyde meşgul bireyler için , gibi aerobik egzersizleri , halter ve daha yoğun koşu gibi aktiviteler düzenli bir fitness rutin dahil edilebilir. Spor faaliyetleri aynı zamanda tenis , hentbol , kayak , futbol , masa tenisi , basketbol ve futbol gibi sağlıklı vücut fonksiyonları , korunmasında yararlı olabilir .

Benimseyen Riskler kaçınmak günlük fiziksel aktivite düzenli bir programAmerikan Diyabet Derneği ,Amerikan Tıp Birliği veDünya Kalp Federasyonu dahil olmak üzere birçok tıbbi ve sağlık profesyonelleri ve kuruluşları , tarafından tavsiye edilmektedir . Tavsiye edilen fiziksel aktivite düzeyi, yaşı ve bireyin genel durumuna , hem de mevcut olan herhangi bir diğer tıbbi durumların göz önüne de dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com