| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

İnsanlardaki DNA 6 Kaynaklar

Tıp bilimi tanı ve tedavileri gelişmeler çok yapıyor . Bu kadar çok elde edebilirsiniz hangien önemli yollarından biri insanların DNA örneklerini alarak ve testleri çalışan gereğidir . Bir kişinin DNA nasıl kendi vücut fonksiyonları içinpencere ve onun hastalık ipuçlarını bulmakta inanılmaz faydalı. Buna ek olarak , DNAçalışma bireysel bir hasta yardım daha fazlasını yapabilir; bir bütün olarak DNA'yı anlamak endemik tıbbi sorunları tedavi için yardımcı olabilir . Altı Temel Kaynaklar

DNA tümvücudun her yerinde bulunabilir . Herhangi bir bitki , hayvan, mantar ya da bakteri gövdesinde her bir hücre DNA tutar. İnsanlarda , orada DNA altı temel kaynaklarıdır ve bu kaynaklardan herhangi birinden DNA elde olumlu ve olumsuz yönleri vardır . Altı kaynakları , yumuşak doku , kan , meni , tükürük , saç kökleri ve ölü cilt hücreleri vardır .
Yumuşak Doku

Yumuşak doku örnekleri DNA elde harika bir yoldur . Sorunsüreç genellikle invaziv ve elde etmek için cerrahi gerektirir . Bir hastanın karaciğer sorunları var Örneğin , bir doktor düzgünhasta teşhis içinkaraciğer yumuşak doku örneği alabilir . Bu elde etmek içinkarın ve özel araçlar küçük bir kesi gerektirir . Olumlu tarafta , etkilenenvücutparçası DNA eldesorunun bir gen mutasyonu olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir .
Kan

kan DNA da dahil olmak üzere bir kişi , hakkında bilgi muazzam miktarda sağlar . Kan kullanmanındezavantajı bazı insanlar işleyemez bir iğne ile kişinin kolunu sopa gerektirir olmasıdır . Bir sıvı olması nedeniyle, oldukça verimli bir şekilde saklamak için de zordur. Ters bir küçük örnek DNA'nın bir sürü almak olduğunu ve doktorlarınkan testleri çok farklı gerçekleştirebilirsiniz .
Semen

Semen olduğunu DNA , ve analiz güvenilir bir kaynak bir insanın doğurganlığını belirlemek için kullanılabilir. Suç sahnelerde , meni polis bir şüpheliyi tespit için kullanabileceğiniztek kanıt olabilir . DNA almanın birçok basit yöntemler vardır Ancak , DNA testi için bir meni örneği talep utanç verici ve gereksiz .
Tükürük

Tükürük edilir eldetercih edilen yöntem DNA . Bir pamuklu çubukla , bir doktor , bir hastanın ağıziçini silin ve farklı zamanlarda yüzlerce test için yeterli DNA alabilirsiniz . Bu invaziv olmayan , ağrısız vehasta utandırmak değil .
Saç Roots

Saç kökleri , meni gibi , polis soruşturma için delil iyi bir kaynağıdır . Saç sık sık özellikle şiddetli mücadelelerindurumunda , suç mahallerinde bırakılır . Ancak, doktor ofisinde , bir yanak çubukla daha saç örneği almak daha zordur .
Dead Skin Cells

Ölü deri hücreleri için olağanüstü bir ipucu vardır dedektiflik çalışması. İnsanlar deri hücreleri herzaman döken , ve onlar bulunabilir varsayarak , onlar önceden bir polis soruşturması yardımcı olabilir DNA saygın bir kaynak vardır . Cilt hücreleriyanak çubukla yöntem çok etkili neden büyük bir parçasıdır. Tükürük DNA almak için ek olarak , deri hücreleriyanak dökülmek ve DNA sağlar .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com