|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Güvenlik Traveling
Sağlığı ve Hastalıkları

Küba seyahat etmeden önce gerekli aşıları Nasıl

Tüm ABD vatandaşları ve daimi sakinleri , Meksika gibi üçüncü bir ülkeden olmak üzere , Küba'ya seyahat için lisanslı olması gerekir . Küba Turist seyahat Lisanslanabilir değildir . Küba seyahati yüksek siyasi risk oluşturmaktadır rağmen ,sağlık riskleri düşüktür . Talimatlar
1

tavsiye bağışıklamalarınen güncel listesini elde etmek ve öncedenaşı gerekmemektedir ne kadar öğrenmek için Hastalık Kontrol Merkezi ( CDC ) Web sitesi içinMerkezleri edin . Hepatit A ve tifo bebeklerde ve hamile kadınlar hariç , tüm yolcular için tavsiye edilir . Bir kuduz aşısı uzun yolculuklar için gerekli olabilir ya da maruz kalma riski .
2

olduğunda up-to -date rutin aşılar hakkında emin olun olabilir . ,Kabakulak - Kızamık - Kızamıkçık ( KKK ) güçlendirici alın hamile sürece , ikinci bir aşı almadım eğer . Tetanoz her 10 yılda bir güncellenmesi gerekmektedir . Bebeklerde gibidizi almadı Hepatit B maruz kalma riskleri Bireyler , hem de çocuklar , bu ek aşısı olmalıdır .
3

Geçerli sarı humma aşılama gereksinimleri ve sıtma öğrenin Dünya Sağlık Örgütü Web sitesinde Küba için bir durum. Sarı humma ve sıtma hem de sivrisinek ısırıkları ile bulaşan ve Küba şu anda bu hastalıklara ile enfekte alanları yok .
4

randevu yapmak için gezi öncesinde en az iki ay doktorunuzu arayın almak için Hepatit A ve diğer rutin aşılar ayrılmadan önce en az dört hafta .
5

planlanan Aşıları almak için doktorunuzu ziyaret edin. Bir oral tifo aşısı , en az 6 yaşında olan yolcular için mevcuttur , ve bir enjeksiyon yaş 2.

üzerinde olanlar için onaylanmıştır

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]