| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Etkileri

Şizofreni Ruh SağlığıUlusal Enstitüsü göre ,ABD'denüfusun yaklaşık yüzde 1 etkileyen ciddi bir ruhsal hastalıktır . Bu sesler duymak ya da insanların kendilerine karşı komplo olduğunu düşünmek , bu hastalığı olan kişiler için olağandışı değildir . Şizofreni ilaç ile kontrol edilebilir olsa da, tedavi edilemez ve tedaviye rağmen bazı kalıntı belirtiler oluşabilir. Belirtileri

şizofreni Pozitif semptomlar hezeyanlar halüsinasyonlar , sakarlık , istemsiz hareketler , dağınık düşünme ve bozuk konuşma sayılabilir. Negatif semptomlar yaşam , planlı bir faaliyet başlatmak ve devam etmek için yetersizlik ve başkalarına konuşma ilgi eksikliği ilgi kaybı vardır . Şizofreni hastaları genellikle hiçbir duygu göstermek ve bir monoton konuşurlar . Hastalığın bilişsel belirtiler bir dikkat yetersizlik , hafıza sorunları ve sorun bilgiyi anlamak ve kararlar içerir . Bu belirtiler sürekli mevcut olmayabilir ve her hasta mutlaka bu belirtilerin hepsi karşılaşmazsınız .
Yanılgılar

"Şizofreni" sözcüğü " içinRum kelimesinden gelir bölünmüş zihin . " Çünkü bu edebi çeviri , birçok kişi yanlışlıkla şizofreni olan insanlar birden kişilikleri olduğuna inanıyorum . Çoklu kişilik bozukluğu tamamen ayrı bir hastalıktır ve genellikle şizofreni ile ilişkili değildir . Şizofreni için kesin bir neden tespit edilmemiş olsa

Nedenleri , bilim adamları nedeniyle , çevre , psikolojik, genetik ve biyolojik faktörlerin bir arada meydana inanıyoruz. Şizofreni bazı ailelerde çalıştırmak gibi görünüyor yapar ve ebeveyn şizofreni varsa , sizehastalık gelişen bir 10 - yüzde şansına sahip olacak .
Tanı

Eğer Eğer şizofreni olabilir şüpheleniyorsanız , doktorunuz , ayrıntılı bir fizik muayene yapmak tam bir tıbbi öykü almak ve belirtileri tarif etmenizi isteyecektir . Bazı durumlarda , fiziksel nedenleri şizofreni benzeri semptomlar sorumlu olabilir ve doktorunuz aslında tedavi ile devam etmeden önce şizofreni olduğundan emin olmak isteyeceksiniz . Bir bilgisayarlı tomografi ( CAT ) tarama bir beyin bozukluğu ekarte etmek için sipariş edilebilir . Doktorunuz şizofreni olabileceğini düşünüyorsa , bir psikiyatrist , ruhsal bozukluklar konusunda uzmanlaşmış bir tıp doktoruna sevk edilecektir . Psikiyatrist görüntülemek kaç pozitif, negatif ve bilişsel belirtiler belirterek , sizinle belirtiler görüşecek ve belirtiler ve davranış onun gözleme dayalı bir teşhis yapmak olacaktır .
Tedavisi

Antipsikotik ilaçlar genellikle şizofreni tedavisi için reçete edilir . Bu ilaçlar daha iyi hissetmeye başladığınızda bile , hayatınızıngeri kalanı için alınmalıdır , ya dabelirtiler tekerrür edecek . Antipsikotik ilaçlar, yüksek kolesterol, yüksek kan basıncı ve diyabet riskini artırdığından, meydana gelen bu yan etkileri riskini azaltmak için, en düşük etkin dozunu reçete edilecektir . Psikoterapi, ya da konuşma terapisi ,şizofreni tedavi planının önemli bir parçasıdır ; tedavi bu tür Eğer nedeniyle belirtilerin her gün yüzsorunları ile baş yardımcı olabilir . Eğer bir aileniz varsa , aile terapisi genellikle bireysel terapi ile birlikte tavsiye edilir . Aile terapisi kötüleşirse alıyorsanız aile üyeleri tanımak yardımcı olmak ve onları hastalık ile daha iyi başa yardımcı olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]