| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Türleri

Şizofreni ciddi ruhsal hastalık neden olan kronik bir beyin hastalığıdır . Etkilenen bireysel hezeyanlar , görsel ve işitsel halüsinasyonlar ve tuhaf davranış olabilir . Şizofreni olan insanlar çok zor toplumda normal çalışması bulmak , ancak birçok tedavi ile de yapabilirsiniz . Şizofreni çeşitli tipleri tanımlanmıştır. Paranoid Şizofreni

Paranoid şizofreni sanrı yanı sıra işitsel ve görsel halüsinasyonlar bazen ile karakterizeen sık görülen tipidir .
Dağınık Şizofreni

dağınık şizofreni olan insanlar çok garip şekillerde davranabilir . Onlar , sürekli küfür uygunsuz anlarda gülmek ya incoherently konuşmak olabilir . Genellikle karıştı , bunlar kişisel hijyen ve diğer rutin faaliyetleri dikkat çekmek için hatırlayarak sorunları var .
Katatonik Şizofreni

Katatonik şizofreni tamamen olmanınhasta ile karakterizedir kapanık ve tepkisiz . O çok katı oturmak ve hareket reddetme , ya da o amaçsız davranışı gerçekleştirmek olabilir , bir nesne toplayıp ve tekrar tekrar aşağı ayarı gibi olabilir .
Artık Şizofreni

Artık şizofreni başka türde bir bölüm dağılır zaman şizofreni tanısı konur. Kişinin semptomlar genellikle şiddetli değildir , ama o hayatta az ilgi gösterir ve genellikle sohbet veya göz teması yapmaz .
Ayrım Şizofreni yapmak

Şizofreni hastaları bu kategorilerden herhangi birine uymayan iyi farklılaşmamış şizofreni tanısı . Onlarbozukluğun çeşitli belirtileri olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com