|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları
Sağlığı ve Hastalıkları

Peptik Ülser klasik belirtileri

Ulusal Sindirim Hastalıkları Birimı göre , peptik ülsermide astar veyaince bağırsağınbaşlangıç ​​parçası üzerinde bulunan yaralar vardır . Belirtiler kişiden kişiye değişir . Bazı hastalar hiç belirtilerle karşılaşabilirsiniz olmayabilir, ama bunorm değildir.

Mayo Clinic göre , Amerikalıların yaklaşık yüzde 10'u hayatları boyunca ülser çeşit geliştirmek olacaktır
İstatistikler .

Nedenler ibuprofen gibi bakteriler ( özellikle helicobacter pylori ) , aspirinkullanımı ve aspirin içeren ürünler ve ağrı kesiciler dahil peptik ülser , birçok nedeni vardır . Stres ve gıda seçenekleri sadece kötüülser yapmak; onları neden yok .
Ortak Belirtileri

peptik ülser Ortak belirtileri donuk veya yanma olduğugöbek ve sternum arasında karın ağrısı , o gelip gitmek vemide boş kısa süre yedikten sonra veya oluşur olabilir . Ağrı genellikle geceleri fişekleri . Yemek ve Tums gibi antasitlerinkullanımı ile azalır zamanağrı kolaylığı olabilir .
Diğer Belirtiler

Yukarıda sıralananyaygın belirtileri ( yeme , kilo kaybı etrafında döner Çünkü nedeniyle şişkinlik ve ya oluşabilir kusma olmadan da mide bulantısı geğirme ve iştahsızlık ) , mide .
Acil Belirtiler

bir doktor çağırın veyayakın ziyaret gerekir Eğer kan kusmaya başlar ( kahve telvesi gibi görünüyor) veya kanlı dışkılama varsa acil oda size ( onlar siyah katran gibi görünecek) , midenizde ani şiddetli ağrı geliştirmek durumunda . Bu belirtilerin herhangi bir iç kanama ve perforasyon anlamına gelebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]