| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Vizyon Göz Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Görsel ve İşitsel kayıtlarıyla nelerdir

? Bellek depolama ve sonra hatırladı bilgi hatırlamasürecidir . Uzun vadeli ve kısa vadeli belleğe ek olarak , bilgi süreklibeş duyu biri veya daha fazlası ile beynimizi girer ve hemen girdikten sonra unutulur . Bu duyu kayıtları denir , görsel ve işitsel kayıtları içerir . Bizbeş duyu --- görme , ses, koku , tat ve dokunma biri aracılığıyla şey karşılaştığınızda Duyu Kasalar

--- Bu bilgi duyusal bilgileri işlemek beyinbölgelerine iletilir . Bu duyusal bilgiler , ancak unuttu zaman önce çok kısa bir süre için bellek sadece erişilebilir . Tipik olarak , bu anılar ya da bir iki saniye daha uzun ömürlü ve duyusal kayıtları denir .
Görsel Kayıt

Ayrıca ikonik kaydı olarak bilinengörsel kayıt , tutar gördüğümüz her şeyi görüntüler. Bu görüntüler , ancak, sadece bir saniyenin dörtte biri son ve genellikle anında bilgi olarak unutulur hemen yeni bilgiler ile değiştirilecektir. Baskı bir satır ikinci bir kısmını için gözlerinizin önünde parladı zaman görsel kaydının bir örneğidir; hemen çağırabilirsiniz tümharfler bu bilgileringörsel kaydını temsil
. işitsel kayıt

işitsel kayıt da echoic kayıt olarak bilinen ve duyduğumuz sesin yankıları tutar. O da unutulur, önce işitsel kayıt bilgileri , dört saniye kadar , görsel kayıt biraz daha uzun sürer . Solmaya işitsel kayıt anıları önlemek için bir yolu tekrar geçer . Bu bilgileri kaybolur önce sadeceifade tekrar veifade farklı kelimeleri vurgulayarak , belirli bir ifade hatırlamak çalışıyorsanız süreyi uzatabilir .
Kısa Vadeli ve Uzun Süreli Bellek Bellek

Görsel ve işitsel kayıtları , kısa vadeli ve uzun süreli bellek hem de farklıdır . Kısa süreli bellek bir dakika kadar birkaç saniyelik bir süre sürebilir . Kısa süreli belleğin bir örneği sadece sizin okunduğu olan bir telefon numarasını hatırlamak , ya da sadece bir araya geldi bir kişininadını geri çağırıyor . Uzun süreli bellek , diğer taraftan , herhangi bir dakika ila yıla , çok daha uzun sürer. Senin doğum tarihini hatırlamakyeteneği , uzun süreli hafızanın bir örnektir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]