| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kuş Gribi Korunma

TıpABD Ulusal Kütüphanesi kuş gribi virüsleri tavuk , diğer kümes hayvanları ve yabani ördekler de dahil olmak üzere diğer kuşlar geçmek olduğunu söylüyor . Insanlar enfekte kuşlarla temas ancak, nadir insan enfeksiyonları oluşabilir ; Çoğu kuş gribi enfeksiyonları yalnızca diğer kuşlar yayıldı . Insan enfeksiyonlara kuşvirüs mutasyonu nedeniyle oluşur . Kuş gribi enfeksiyonu, insan vaka 1997 yılında Hong Kong'da ortaya çıkar . Enfeksiyon Asya, Afrika ve Avrupa'da geliştirmiştir . Bilim adamları bu enfeksiyon için bir aşı oluşturduk değil , ancak Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri kuş gribi önleme yönergeler sağlar . GripMayo Tıp Eğitimi Vakfı ve Araştırma yıllık grip aşısı kuş gribini önlemek değil diyor

Shot , ama aynı andaortak grip ve kuş gribine yakalandıktan bir önlemdir olsun. Eşzamanlı enfeksiyonları bir grip salgınıolasılığı artan , yeni grip ipliklerini yol gen mutasyonlarınınşansını artırmak .
Kuş önlemek için Sağlıklı Yaşam

başka yöntem koruyun sağlıklı bir vücut güçlü bir bağışıklık sistemine sahip , çünkü grip sağlıklı bir yaşam sürdürüyor . Bu, düzenli egzersiz ve turunçgiller, çilek , elma , muz , yeşil sebze ve diğer bitki örtüsü gibi antioksidan bakımından zengin gıdalar ile dolu , sağlıklı ve dengeli beslenmenin içerir . Yeterince uyuyun ve stresbağışıklık sistemini zayıflatır, çünkü rahatlayın. Güçlüsolunum sistemini korumak için sigarayı kaçının .
Pratik İyi Hijyen

, kuş gribini önlemek ılık su ve sabun ile sık sık ellerinizi yıkayın , eller için ovma için özellikle gıda dokunmadan veyayüz dokunmadan önce en az 15 saniye , . Ellerin temiz olsa bile , ağız ya da gözleri dokunmayın . Öksürük veya insanlardan uzak bir tek doku içine veya hapşırma . Kötü sanitasyon ile bir ülkede seyahat İnsanlar alkol bazlı el hijyen kullanımı ve hava enfeksiyonları önlemek için bir maske takmalıdır . Mayo Tıp Eğitimi Vakfı ve Araştırmaiyi enfeksiyon koruma maskesiN95 yüz maskesi olduğunu söylüyor . Evde veya birden fazla kişi , bilgisayarlar, telefonlar , tezgahı , musluk ve kapı kolları gibi , dokunmak o ofiste yüzeyler dezenfekte edin. Grip olan biri için bakmakta herkes eldiven giymelidir .
Alanında bir salgın varsa Public Places

Insanlar halka açık yerlerde kaçınmalısınız kaçının. Mayo Tıp Eğitimi Vakfı ve Araştırma ev ve sınır seyahat çalışmak diyor . Kamu gitmek zorunda İnsanlar el sallamak ve sarılmalar ve öpücükler önlemek değil , 3 ila 6 metre insanlardan uzak kalmalıdır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]