|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi
Sağlığı ve Hastalıkları

Nasılkuş gribi salgını Survive

kuş gribi virüsü , kuş gribi salgını hakkında size endişe olabilir , insan temas insana ve insana kuş geçebilir özellikleH5N1 salgını . Herhangi bir viral salgın olduğu gibi,virüs sözleşme önlemek için alabileceğiniz tedbirler vardır . Bu önlemler kuş gribi için özel temel temizlik ve hazırlık yanı sıra önleyici adımlar içermektedir . Panik ve kendinizi korumak içingerekli adımları yoksa, şansınızı bir kuş gribi salgını hayatta kalmak için önemli ölçüde daha iyi olacak . Talimatlar 1 kuşlar ve onların dışkı kaçının


. Kuş gribi bulaşma vakalarının çoğu enfekte kuşlar veya dışkıları ile doğrudan temas meydana gelir. Potansiyel enfekte kuşlar işlemek gerekiyorsa , dikkatle bunu ve her temastan sonra ellerinizi dezenfekte .
2.

uzaktakuş gribi virüsü ile enfekte diğer insanlardan uzak durun . H5N1'in insandan insana bulaşma insan enfeksiyonları için kuş daha az yaygın olmasına rağmen , enfekte insanlarla yakın temas sizekuş gribi verebilir . H5N1 virüsünün mutasyon aynı zamanda potansiyel olarak insan enfeksiyonları için insanörneklerini artırabilir .
3

Cook tavuk ve diğer kümes iyice yemekten önce . Et düzgün pişirilir zaman - hatta enfekte kuşlardan - Tıp Net senkuş gribi yakalamak olamayacağını bildirir . En az 165 derece Fahrenheit ve onlar sağlam kadar yumurta pişirmek Cook et . Ayrıca, daha önce ve çiğ tavuk dokunduktan sonra ellerinizi ve yüzeyler dezenfekte . Eğer kuş gribi ile ilgili belirtiler yaşarsanız
4

hemen tıbbi yardım isteyin . Kuş gribibelirtileri gibi öksürük , ateş, kas ağrıları ve boğaz ağrısı gibi geleneksel grip belirtilerine benzer. Reçetesiz kadar konserve gibi malzemeleri bir doktora bu belirtiler tezahür ise , son zamanlarda kuş gribi ile yerlere seyahat veya canlı kümes hayvanları ile çiftlikleri veya marketler ziyaret etmiştir , özellikle .
5

Hazır bakın ilaçlar , ilk yardım malzemeleri , piller ve mumlar . Kuş gribi mahallede yayılır , buvirüs potansiyel maruz kalma artacak gibi , gereksiz yere evinizi terk etmek istemiyorum .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]