| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | HIV AIDS |

Sağlığı ve Hastalıkları

AIDS ve HIV tedavi nasıl

HIV enfeksiyonu öncelikle antiretroviral ilaçlarınkullanımı ile yönetilmektedir . O bozar ve konak hücreleri içinde çoğaltır gibi bu ilaçlar farklı aşamalarında HIV hedef . , Anti -retroviral tedavinin amacı aşağı viral yük ( sistem içindeki virüs kopya sayısı ) tutmak ve bağışıklık sisteminin sağlığı teşvik etmektir. Bu HIV ile insanların daha uzun ve sağlıklı bir hayat yaşamak için izin verir . Bağışıklık sistemi geliştirir ağır hasarlı ve AIDS ( dördüncü evre HIV hastalığı) haline gelmiştir ek tedavi yöntemleri tanıtılmaktadır .
1

ile tüm randevuları tutun HIV ve AIDS Tedavisi
Daha Talimatları göster

bir doktor tarafından reçete gibi anti - retroviral ilaçlar ve diğer tedaviler
ihtiyacınız olacak şeyler doktorunuz . HIV tanısı sonra, periyodik olarak viral yük ve CD4 hücre ( HIV ile enfekte hücre türü) sayımı için test edilmesi gerekir . Bu testlerinsonuçlarına dayanarak , doktor ve hasta anti - retroviral tedaviye başlamak için uygun olduğunda ilgili kararlar sizin ve doktorunuzun uygun olduğunu karar verirken
2

antiretroviral tedavi başla ; . Tedavi AIDS geliştirir önce HIV zatenbağışıklık sistemine zarar başladı ama sonra HIV için tipik başlatılır. Antiretroviral tedavi çok özel zamanlarda ve (örneğin, ya da yiyecek olmadan gibi ) özel koşullar altındagün boyunca farklı ilaçların bir dizi alıyor gerektirdiğinin bilincinde olun .
3

Takvimi takip - doktorunuz ile randevu senin tedavininetkinliğini izlemek için . Devam viral yük testi , bir tedavi rejimi çalışma olup olmadığını doktorunuz bilmek yardımcı olabilir , ve ayarlamalar bu temel üzerinderejime yapılabilir .
4.

ile ilişkiliyan etkileri kendinizi farkında olun tedavi rejimi üzerinde bulunmaktadır. Doktorunuzla minör yan etkiler rapor ve hemen rapor ve tüm ciddi yan etkileri nedeniyle tedavi ararlar. Anti-HIV yan etkileri için bir rehber aşağıda Kaynak bölümünde bulunabilir . AIDS geliştirir kez doktor tarafından reçete olarak
5

ilaç ve diğer tedaviler kullanın. AIDS enfeksiyon ve diğer bir dizi koşul ile işaretlenir. Bu koşullar bazı HIV yönetmek için kullanılan anti- retroviral ilaç genel tedaviye yanıt , diğerleri Avert.org göre, antibiyotik kullanımı , anti- viral, anti -mantar ve diğer ilaçlar gibi kanser tedavileri gerektirir. Tedavi başlayabilir böylece derhal doktorlara belirtileri raporlama erken AIDS tanımlayıcı şartları belirlemek yardımcı olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com