| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | genetik Hastalıklar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Müsküler Distrofi Nasıl Engellenir

müsküler distrofi genetik bir bozukluk olduğundan ,hastalığı önlemek için hiçbir yolu yoktur . Bir kişi müsküler distrofi ile bir çocuk olma ihtimali olup olmadığını belirlemek için pek çok genetik test vardır . Bu testlerhastalığın aile öyküsü olan kişilerin aile planlaması hakkında kararlar yardımcı olur. Talimatlar senin ve kocanın tıbbi geçmişi hakkında doktorunuza veya OB /Gyn ile 1

konuşun
. Genetik test bir aile kurmak için denemeden önce sizin için iyi bir fikir olup olmadığını tartışın .
2

genetik test olanakları ve gen hastalıklarında uzmanlaşmış doktorlar hakkında doktorunuzdan tavsiyeler alın . Buen doğru tanıyı elde etmek için düzenli doktor ile birlikte bir genetik uzmanı ile çalışmak çok önemlidir .
3

için müsküler distrofi geçme riskini belirlemek için mevcut tümtestler için isteyin bir çocuk . Şu anda testleri müsküler distrofi her türlü için geçerli değildir , ancak bilim adamları genetik test ile kaplı müsküler distrofiformları çok var . Zaten bir aile başladı eğer
4

müsküler distrofi için prenatal tarama tartışın veyahastalığı olan bir çocuk var . Preborn tarama erken tedavi planları ve zaman müsküler distrofi ile bir çocuk için hazırlamak sağlar.
5

Çocuğunuz müsküler distrofi için test olması için yeni doğan tarama kullanın. Çoğu yenidoğan belirli hastalıkların ekarte ve gerektiğinde tedaviyi sağlamak için tarama testlerinin bir pil var . Müsküler distrofi tarama çocuğunuz için uygun olup olmadığını doktorunuza sorun neonatal .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]