| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni : Türleri ve Gerçekler

Şizofreni tedavi edilebilir bir ruhsal hastalıktır . Şizofreni , açıkça düşünmek duyguları yönetmek , kararlar ve başkalarına ilgili bir kişinin yeteneği ile müdahale . Bu belirtiler olanlar arasında şiddeti derecesi de değişiklik gösterir. Onlar şiddetli olduğu düşünülmektedir çünkü Yanılgılar

Şizofreni hastaları yanlış insanlar tarafından korkulan . Tedavi almayan şizofreni hastalarında şiddetli olabilir ancak tedavi olanların mutlaka bu tür davranışları sergilemez .
İşaretler

Saplantılık, halüsinasyonlar , dağınık düşünme , ajitasyon ve dağınık konuşma şizofreninin tüm işaretler vardır . Katatonik davranış , sürücü veya inisiyatif eksikliği , sosyal geri çekilme , ilgisizlik ve duygusal tepkisizlik diğer belirtileridir .

Şizofrenler genellikle beyin yapısında kusurları var
Çünkü bu doktorlar hastalığın bir nedenidir inanıyoruz. Bu doğumda meydana inanılan ya da bir virüs neden olmaktadır .
Tanı

Doktorlar şizofrenlerde görülen üç özellik setleri olduğunu tespit ettik . Bu psikotik belirtiler olan , olumlu; negatif , insan özelliklerini eksik bakın hangi ; ve mantık ve düşünme ile ilgili sorunlar olan , bilişsel . şizofreni
Tedavi

Tedavisi antipsikotik ilaçlar, psikoterapi , davranış terapisi ve konut eğitimleri kapsamaktadır. Tedavi yaşam boyu vehastalığınilerlemesi ile değişir .
Time Frame

Şizofreni genellikle erken 20s yaşlarındaki erkeklerde teşhis edilir . Şizofreni genellikle 20'li ve 30'lu yaşlarda kadınlarda teşhis edilir ve nadir olmasına rağmen, çocuklarda teşhis edilebilir.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]